Pro každého z účastníků Rally Bohemia či Setkání mistrů v Sosnové je nezapomenutelným zážitkem jízda plnou rychlostí po přemostění na autodromu v Sosnové u České Lípy. Trať s využitím mostu kříží další část okruhu a vzniká atraktivní Mogul driving cup místo jak pro diváky, tak pro závodníky samotné.

Čtvrtý závod seriálu již v sobotu

V sobotu 2. březnase v sosnovské Global Assistance Racing Aréně uskuteční čtvrtý závod MOGUL driving cupu, a jeho účastníci budou mít možnost užít si závodění právě přes zmiňované přemostění v areálu autodromu.

Trať předposledního závodu bude vedena v protisměru obvyklého kursu závodů v Sosnové a na trati bude možné si vyzkoušet jednoduchý, dvouprvkový retardér, který zpomalí ta nejrychlejší a potenciálně nejvíce nebezpečná místa na trati Global Assistance Racing Arény.

Pořadí pilotů v jednotlivých třídách

Dva závody do konce poháru MOGUL driving cup je v jednotlivých třídách pořadí následující.

Ve třídě 1 (do 1600 ccm) s OTP vede Václav Folprecht, o tři body před Filipem Strahalem a Jindřichem Pluhařem.

Mezi vozy s OTP, ale nad 1600 ccm, jasně vede Jiří Kratochvíl před Jindřichem Majerem a Petrem Svárovským.

Třída tři je jasně v rukou Jiřího Šulce, před Luďkem Koberou a Leošem Hradilem.

Skupinu vozů nad 1600 ccm bez OTPvede se slušným náskokem Vladimír Filip před Josefem Šustou a Martinem Trdlou.

Do celkového výsledku MOGUL driving cupu budou započítány celkem čtyři výsledky, takže už následující závod hodně napoví o vítězích jednotlivých tříd.

Značka MOGUL podporuje motoristický sport na všech úrovních od profesionálního závodění v automobilových soutěžích rally až po amatérské závody, jako je MOGUL driving cup. Zde si mohou zájemci z řad amatérských závodníků zažít pocity závodníka na uzavřené a zabezpečené trati, což koresponduje s dalšími akcemi v Centru kurzů bezpečné jízdy v Sosnové.

Nabídka pro diváky a čtenáře Deníku

Diváci, kteří by chtěli sledovat zápolení amatérských pilotů za volantem na trati autodromu v Sosnové, mají vstup do celého areálu zdarma, a to platí i pro pobyt na krytých tribunách.

Pokud vás, čtenáře Českolipského deníku, zajímá, jak závody seriálu MOGUL driving cupu vypadají, můžete akci samozřejmě osobně navštívit, ale také shlédnout fotografie či onboard videa na stránkách www.autodrom.cz, kde najdete celkové výsledky, včetně dalších informací o tomto poháru.

Petr Eliáš