Na start se postavili jak úplní nováčci, tak i sportovci, kteří se již nejedné soutěže zúčastnili.

Poslední 4. kolo se konalo na stadionu u Ploučnice a na pořadu byl běh na 400 m v kategorii potěr a běh na 800 m u ostatních kategorií. Po této disciplíně, která ještě zajímavě míchala celkovým pořadím, nastala očekávaná chvíle, a to vyhlášení nejlepších.

Před posledním kolem byli na čele tři závodníci bez jediné porážky, a to Vojtěch Novák ze ZŠ Lada a sourozenci Stránští ze ZŠ Doksy. Neporazitelnost si nakonec udržel jen Novák v kategorii potěr, který zaběhl 400 m za 1:20,3 min. a s 66 body se stal vítězem Ligy škol 2016.

Mladší žák Petr Stránský skončil v běhu na 800 m třetí, stejně jako jeho sestra Dominika v kategorii žen, a to je odsunulo ještě za druhou Aničku Středovou Ze ZŠ Zákupy, která měla 64 bodů. Třetí byl Petr Stránský a čtvrtá jeho sestra Dominika (oba ZŠ Doksy), když shodně získali 63 bodů.

Poslední 4. kolo Ligy škol se konalo na stadionu u Ploučnice a na pořadu byl běh na 400 m v kategorii potěr a běh na 800 m u ostatních kategorií. Za nimi se do patnáctky nejlepších probojovali Štěpán Pícha, Andrea Treglerová, Kateřina Hadravová, Mirka Perutková, Patrik Stupka, Adéla Sztoláriková, Dominika Širlová, Michaela Wortnerová, Matěj Rus, Vojtěch Matějíček a Anna Svobodová.

Patnáctka nejlepších si odnesla poukázky v hodnotě 500 Kč na zboží od firmy Hervis Sport a móda. Odměněni byli také všichni závodníci, kteří se umístili na prvních třech místech v kategorii. Třicet závodníků obdrželo medaile od firmy Ajeto a pěkné ceny od města Česká Lípa, které závodníkům předala místostarostka Alena Šafránková. Nakonec byly odměněny nejúspěšnější školy, které obdržely poháry od firmy Gold Bohemia, a dorty, které věnoval pořadatel AC Česká Lípa. Tyto ceny si odnesla suverénní ZŠ Špičák, druhá ZŠ Pátova a třetí ZŠ Zákupy.

Českolipští atleti děkují za spolupráci pedagogům, rodičům a všem, kteří přivedli děti na stadion a starali se o ně tak, aby tyto početně obsazené závody proběhly hladce. A především je těší zájem dětí o tento krásný sport, kterému se oprávněně přezdívá Královna sportů.

Poslední 4. kolo Ligy škol se konalo na stadionu u Ploučnice a na pořadu byl běh na 400 m v kategorii potěr a běh na 800 m u ostatních kategorií.

Poslední 4. kolo Ligy škol se konalo na stadionu u Ploučnice a na pořadu byl běh na 400 m v kategorii potěr a běh na 800 m u ostatních kategorií.

Miloslav Sviták