Už od tréninku bylo jasné, že ani Tesla, ani hvězda typu Filip Mareš nebudou mít šanci proti Škodě Fabii R5, kterou řídil stále se lepšící „domácí“ borec Dominik Nwelati. Krom citu řídit auto na mokru a neztrácet čas zbytečnými smyky byly také potřeba ty správné pneumatiky. Filip Mareš sedlal kartcross, který je sice na suchu velmi hbitý, ale na vodě s náhonem jen zadní nápravy to na rychlé časy moc není. Krom toho se nepodařilo vůz včas zprovoznit do poslední série, a tak bylo o vítězi rozhodnuto.

Dominik zvítězil o parník a zbývá jen doufat, že se najde někdo s podobným vozem, aby to neměl ve zbývajících závodech tak jednoduché. Druhé místo vybojoval Karel Coufal (Hyundai i30N) za kterého po třetí sérii vyskočil stále zrychlující Jan Fajstaur (Ford Focus). Ve dvoukolkách za prvním Karlem dojel druhý Tomáš Kudrna, který ukázal hodně citu, aby dokázal zkrotit své silné BMW 330i, stejně jako třetí mladý Dominik Huráb (Porsche 718 Cayman S), jenž vyhrál kategorii juniorů. Druhý byl Leoš Hradil (Honda Civic), třetí místo vybojoval Matyáš Mitánek (Opel Adam).

Sportovní kalendář Deníku v Libereckém kraji pro rok 2024.
Sportovci září v unikátním kalendáři: Krajcigr u stromečku, Bohuš v Lisabonu

Mezi dívkami slavila vítězství Nikola Morávková (Mitsubishi Colt) před Terezou Kadlecovou (Škoda Felicia) a Natálií Hurábovou (Hyundai i20N).

Jako obvykle nebyla nouze o drobné ťukance a větší či menší technické závady. Vypadlá hadice od turba a následný požárek zastavily do té doby dobře jedoucí Filipa a Víta Martinovské.

Pomalu se nám začínají rýsovat favorité letošního ročníku ARS, kde zatím v absolutním pořadí nenašel přemožitele Dominik Nwelati, ve 2WD to vypadá na souboj Coufal – Nwelati – Kudrna, které dělí v průběžném pořadí pouze 5 bodů. Třídu 11 opanoval Martin Donát (VW Up), třídu 12 Dominik Nwelati (VW Polo), třídu 21 Marek Hons (Peugeot 106), třídu 32 Leoš Hradil (Honda Civic), třídu 41 Karel Coufal, třídu 42 Tomáš Kudrna a třídu 52 Dominik Nwelati. Souboje očekáváme ve třídě 22, kterou vede Lukáš Červený (Škoda 120) před Pavlem Maierem (Ford Escort MK1) a Janem Dvořákem (Renault Twingo), stejně tak i ve třídě 31, kde mezi vedoucím Stanislavem Palou (Honda Civic) a druhým Jozefem Navrátilem (Mazda MX5) je rozdíl pouhé 3 body. Ve třídě 51 zuří rodinný souboj otce a syna Řepkových, kde zatím mladší z rodu Řepků Filip díky absenci v poslední závodě tahá za kratší konec.

Zdroj: DENÍK/Jakub Vítek

Junioři se nám množí jako houby po dešti, a to je dobře. V prvních 3 závodech již bodovalo celkem 16 mladých nadějí z nichž nejvíce bodů zatím nasbíral Dominik Huráb, který o 3 body poráží Leoše Hradila. O třetí místo zatím svádí souboj Matyáš Mitánek a Tomáš Čapek (VW Polo).

Odvážných žen a dívek zatím letos soutěžilo sedm, o prsa vede Nikola Morávková před Terezou Kadlecovou. Doposud vedoucí Karla Škrétová (Škoda Fabia Combi) se díky absenci propadla na třetí místo, které sdílí s Natálií Hurábovou.

Pořadatel přeje všem příjemné prožití Vánoc a hodně zdraví v novém roce a věříme, že se všichni setkáme na čtvrtém závodě Autodrom Rally Série v sobotu 27. ledna 2024.

PETR PAVLÁT