Šestnáctimetrová lezecká stěna sportovního centra „XXL“ byla svědkem především výtečné formy svěřenkyň novoborského trenéra Petra Mánka, konkrétně Petry Vojířové a Anny Wágnerové.

„V Sasku je tento druh sportu národním sportem, a proto se toto prestižní mezinárodní mistrovství vždy těší veliké pozornosti,“ poznamenal Petr Mánek a dodal, že v Drážďanech panovala po sportovní stránce bouřlivá atmosféra. „Zaplněná hala, obtížné a nápadité cesty a hlavně perfektní pořadatelé. To je zkrátka neodmyslitelný znak drážďanského šampionátu.“

Jak už bylo předesláno, české zástupkyně se v bezkonkurenční přesile německých borců neztratily. Příkladem jsou skvělá umístění Anny Wágnerové, Petry Vojířové (Nový Bor) a Veroniky Scheuerové z Lanškrouna.

Obě lezkyně z Nového Boru procházely kvalifikací bez problémů. Pokaždé dosáhly nejvyšších, tak zvaných TOP chytů. Krok s novoborskými děvčaty držela ještě saská jednička a dlouholetá soupeřka Rose Windelbandová. Pak ale přišla finálová převislá cesta obtížnosti 8, ve které obě Češky opět dosáhly TOP chytů!

Pak už následovalo superfinále, v němž se utkaly Wágnerová s Vojířovou v souboji o titul. „Musím říct, že velice sympatičtí diváci hlasitě povzbuzovali obě finalistky a potleskem oceňovali každý další dosažený chyt při obtížnosti 8 plus na obří 16metrové stěně a s 8metrovým převisem,“ popisoval trenér Mánek.

Nakonec se po tomto finálovém souboji radovala teprve dvanáctiletá Petra Vojířová, která opět dosáhla na tzv. TOP chyt a svým životním výkonem porazila nejtěsnějším možným rozdílem svou oddílovou kolegyni.

„Nemohu uvěřit, že jsem vyhrála, dokonce jsem porazila Aničku. Vůbec jsem do Drážďan nechtěla jet, bála jsem se, že mezi staršími závodníky než jsem já nemám žádnou šanci,“ řekla dojatá vítězka Petra Vojířová.

Umístění a výkony v kategorie dívek: 1. Petra Vojířová – TOP, TOP, TOP, TOP. 2. Anna Wágnerová – TOP, TOP, TOP, 47-, (obě Jiskra N. Bor) 3. Veronika Scheuerová - TOP, 42+, 50+ (HK Lanškroun) 4. Rose Windelband: TOP, TOP, 49+ (SRN).