Lukáš Vojtěchovský, rodák z Doks, cestou do semifinále porazil Musila (6:4 a 6:1), Sládka (6:2 a 6:2) a Jedličku (6:4, 6:7, 6:2). Tradiční Memoriál J. Malinovského mužů ve Varnsdorfu vyhrál Petr Pospíšil zMnichova Hradiště. Stý hráč českého žebříčku porazil ve finále Lukáše Gernáta zLTK Liberec 6:1, 6:4. Oba finalisté dvouhry společně vyhráli soutěž ve čtyřhře.

Semifinále dvouhry: Pospíšil – Mrkos (Děčín) 7:5, 6:4, Gernát (Liberec) – Flegel (Děčín) 7:5, 7:5.
Finále čtyřhry: Pospíšil, Gernát - Mrkos, Rakušan (oba Děčín) 6:3, 2:6, 6:3.

Od včerejška probíhá na čtrnácti kurtech ve Starých Splavech a Doksech prestižní celostátní tenisový turnaj mužů a žen Terry cup, který má nejvyšší žebříčkovou kategorii A. Ode dneška do pondělí se v hlavních soutěžích představí 64 mužů a 48 žen. Ředitelem turnaje u Máchova jezera je právě Lukáš Vojtěchovský, který by měl patřit k favoritům.