Velmi nečekaným výsledkem skončil v sobotu večer druhý zápas finálové série play off volejbalové extraligy mužů. Tým Kladna vyhrál v Liberci nad vítězem základní části Duklou bez ztráty setu 3:0 a srovnal stav série na 1:1.
Klíčový pro vývoj utkání byl první set, dlouho velice vyrovnaný. V koncovce se Liberec dostal z nepříznivého stavu 19:22 zejména zásluhou vydařených bloků až ke čtyřem setbolům (24:23, 25:24, 26:25, 27:26), ale ani jeden neproměnil. Naopak hosté svůj druhý setbol využili, vyhráli 30:28 a Duklu tím patrně zcela paralyzovali.
Od druhého setu už totiž fungovalo na kurtu jen jedno mužstvo – Kladno. V druhé sadě hosté při servisu nahrávače Skladaného odskočili z 4:7 na 4:12 a vycházelo jim doslova vše, na co sáhli. Liberci nepomohly ani rozsáhlé hráčské výměny, včetně nahrávače. Blok Svobody znamenal proměnění již prvního setbolu na výsledek, pro Duklu ostudný, 11:25.
V úvodu třetího setu domácí celek poněkud rozhodil bod, přiznaný Kladnu kvůli chybnému postavení hráčů Dukly. Severočeši potom ještě vedli 5:4, ale to bylo poslední vedení Liberce v zápase. Kladno hrálo v naprosté pohodě a zvyšovalo náskok. Při servisu Svobody ujelo z 10:12 na 10:17 a v té chvíli bylo i největším optimistům v řadách domácích fanoušků jasné, že je zle. Kladenští si udržovali skvělý příjem a excelentní Skladaný si na nahrávce zápas vysloveně užíval. Hosté proměnili čtvrtý mečbol zásluhou vydařené smeče Diviše.
„Rozhodl vyrovnaný první set, který jsme ztratili v koncovce. Od druhého setu jsme odešli, přestalo se dařit úplně všechno,“ přiznal trenér Liberce Michal Nekola.
„Kladnu se dařil servis, těžko jsme dosahovali ztrát. Zkoušeli jsme měnit rytmus hry, střídali jsme, ale nevedlo to k úspěchu. Je to sice 1:1, ale já pevně věřím, že na Kladně aspoň jednou vyhrajeme. Od začátku jsem říkal, že tahle série bude dlouhá. Máme na to skoro týden, abychom se dali dohromady.“
Kladenský kouč Jindřich Licek očekává zajímavý průběh finále i v dalších zápasech.
„Tohle je pravé play off. Vzpomněl jsem si na naši sérii s Budějovicemi. Po prvním setu soupeř vytuhl podobně jako my včera. Koncovka prvního setu byla klíčová pro tento zápas.“