Dvě výhry na úvod nové sezony vydřeli druholigoví volejbalisté Lokomotivy česká Lípa, kteří v domácím prostředí udolali celek Mnichova Hradiště. „I když jsme nehráli příliš dobře, dokázali jsme vyhrát oba zápasy, což je na začátek soutěže hodně cenné,“ nechal se slyšet lodivod Konstatnin Chocholouš.
Česká Lípa – Mn. Hradiště
3:2 (–24, –20, 16, 18, 11)
(hráno 96 minut)
Na začátku prvního setu začali domácí dobře. Rychle získali čtyřbodové vedení, jenže pak však vlastními chybami dovolili soupeři srovnat a koncovku hosté zvládli lépe – 0:1. Druhý set byl od samého začátku vyrovnaný, ale v jeho průběhu hosté získali malý náskok a v závěru ho ještě zvýšili, čímž šli do dvoubodového vedení 0:2 . A když ve třetím setu získali postupně až čtyřbodový náskok (12:8), vypadalo to s domácími zle. Trenéru Chocholoušovi však vyšel tah se střídáním a díky tomu Lokomotiva vývoj celého střetnutí dokonale z 0:2 na 3:2!


Česká Lípa – Mn. Hradiště
3:0 (20, 21, 21)
(hráno 62 minut)
Ve druhém zápase se nehrál příliš hezký volejbal. Oba soupeři kupili jednu chybu za druhou, a tak o vývoji setu rozhodovalo, kdo udělá méně chyb. Všechny tři sety druhého zápasu byly naprosto shodné: až do poloviny setu bylo skóre vyrovnané, pak Českolipští získali malý náskok a ten dokázali udržet až do konce.
Sestava: Javůrek, Pekárek, Čibera, Poživil, T. Němec, Pastuch libero: K. Němec (Kvis, Mašek, Pavlíček, J. Nacházel).
Po vítězném dvojutkání domácí trenér Konstantin Chocholouš říkal: „Před sezonou nám odešli oba smečaři, Macháček do Benátek a Boleslav odjel studovat do Řecka. Po zranění se dostávají do hry Janoušek, Pekárek a Mašek, a proto jsem měl z obou střetnutí obavy, což se také zejména při našich podáních potvrdilo. Musím však u kluků ocenit silnou vůli, že i za nepříznivého stavu zabojovali a dokázali oba zápasy dovést do vítězného konce, což je pro mě cenné zjištění.“
V dalším kole zajíždí Lokomotiva na palubovku její jmenovkyně do Liberce, týden nato mají Českolipští volno, aby pak přivítali jednoho z favoritů soutěže z Příbrami.

Další zprávy z regionu najdete zde