Veliké drama připravili divákům rakovničtí volejbalisté, kteří svá sobotní utkání II. ligy s Č. Lípou rozhodovali ve svůj prospěch až ve vyhrocených koncovkách.
Po dopolední exhibici, kdy domácí hráči nepustili své hosty ke hře a naprosto jednoznačně na palubovce dominovali, rozhodly v odpolední odvetě až lépe zvládnuté koncovky jednotlivých setů. Přesto ale po sobotě mají Rakovničtí další plný bodový zisk na svém kontě a drží si druhou příčku jen dva body za příbramským béčkem.
Naopak Česká Lípa nevyhrála mistrovské utkání od 3. listopadu a v tabulce má stejně bodů, 18, jako poslední Lokomotiva Liberec.
VK Rakovník – Loko Č. Lípa
3:0 (13, 17, 20)
3:1 (24, –20, 26, 20)

V ranním duelu potěšili rakovničtí volejbalisté své příznivce zatím asi nejlepším výkonem na domácí palubovce v této sezoně. Nebývale vysokou úspěšností a razancí podání zatlačili svého soupeře do defenzívy, a když navíc vycházela i práce bloků, skóre velice rychle narůstalo. Soupeř, který letos zaostává za výkony minulých ročníků, nedokázal vzdorovat ani pestré útočné hře domácího týmu, postavené zejména na téměř bezchybné spolupráci nahrávače Blaževa s oběma středovými hráči Blažkem a Holým. Utkání, které trvalo pouhou hodinu, tak přineslo oku lahodící podívanou i náročnému rakovnickému divákovi.
V odpolední odvetě již Rakovničtí nedokázali udržet vysokou koncentrovanost na hru z úvodního duelu a hra se opticky vyrovnala. Soupeř začal produkovat antivolejbal s množstvím ulívek, na něž domácí dlouho nenacházeli ten správný recept a hra výrazně ztratila na dynamice a atraktivnosti dopoledního duelu. Síla rakovnického týmu se pak projevila zejména v koncovkách prvního a třetího setu, kdy Rakovničtí dokázali zvrátit nepříznivě se vyvíjející koncovku ve svůj prospěch. Ve čtvrtém setu si již domácí zkušeně pohlídali vývoj skóre a dovedli tak i druhé utkání do vítězného konce.

Další zprávy z regionu najdete zde