O víkendu svedli českolipští junioři přímý souboj nad vysokou sítí o 2. místo v tabulce 1. ligy s vrstevníky týmu USK Slavia Plzeň.
Do západočeské metropole odjeli svěřenci trenéra Jaroslava Linharta bez 2 hráčů základní sestavy. Zápasy byly poměrně vyrovnané, ale po výhře 3:1 a 3:2 se nakonec radovali mladíci z Plzně. „Hlavní příčinou neúspěchu byla absence zkušeného smečaře Kvise a blokaře Hlavy,“ shrnul důvod dvou proher Jaroslav Linhart.
Úvod prvního zápasu českolipským juniorům vůbec nevyšel a prohráli hladce dva sety. Za stavu 0:2 hráči zlepšili nahrávku a po soustředěném výkonu snížili poměr setů na 1:2. Čtvrtý set byl vyrovnaný do samého závěru, kdy Českolipští vedli 23:22, ale po hrubých chybách v nervózní koncovce nakonec podlehli 23:25.
Do druhého zápasu nastoupili junioři České Lípy s vervou a zejména díky dobrému útoku se ujali vedení 2:0 na sety. Od třetího setu začal však soupeř s úspěchem více riskovat na podání a po velkém boji utkání otočil na 3:2 pro Slávii Plzeň.
Junioři sehráli i v oslabené sestavě velice kvalitní dvojzápas a trenér Linhart je i přes prohru chválil: „Kluci bojovali, na rozdíl od posledního zaváhání v Praze hráli dobře, ale Plzeň byla tentokrát lepší.“ Do druhé části soutěže tak TJ Lokomotiva Česká Lípa vstoupí na průběžném 3. místě tabulky v závěsu za USK Slávií Plzeň a s tříbodovou ztrátou na SK Prosek Praha.
1. zápas: USK Slavia Plzeň – TJ Lokomotiva Česká Lípa 3:1 (16, 16, -20, 23)
2. zápas: USK Slavia Plzeň – TJ Lokomotiva Česká Lípa 3:2 (-18, -23, 22, 19, 12)
Sestava TJ Lokomotiva Česká Lípa: Klos, Lukáš, Major, Pavlíček, Šimon, Zajíc a libero Plhal.

Další zprávy z regionu najdete zde