Českolipští volejbalisté se před dvojzápasem s Odolenou Vodou nacházeli na předposlední příčce. Bod před nimi byl právě jejich sobotní soupeř, kterého dokázali dvakrát porazit. To, že je tabulka v její dolní polovině velmi vyrovnaná, znamenalo pro hráče Lokomotivy posun na 5. místo II. ligy.
Na to, že měl tento tým Odolené Vody postupové ambice, musí být jeho dosavadní postavení v tabulce pro ně zklamáním. „Nevěděli jsme, co je to za družstvo, v jaké sestavě budou hrát, protože jsme s nimi ještě nehráli. Takže jsme se ze začátku spíše tak okoukávali,“ říká nejzkušenější českolipský hráč na palubovce Martin Janoušek.
V prvním setu dokázali Českolipští třikrát stáhnout náskok hostů, napočtvrté už se jim to nepodařilo. Odolená Voda získala set v poměru 25:20.
Ve druhém a třetím setu si naopak domácí udržovali vedení, které je dovedlo ke dvěma vítězným setům – 25:20 a 25:17. V tu chvíli se zdálo, že o výhře domácích je rozhodnuto. Hostující hráči působili lehce odevzdaně. Jenže ve čtvrtém setu přišlo jejich zmrtvýchvstání a najednou to bylo 2:2 na sety. Čtvrtý set – 22:25.
Rozhodnout musel tedy tie–break. „Splnili jsme základní taktické pokyny, což bylo hlavně dát servis, udržet míč ve hře a to na ně bohudík stačilo a tie–break (15:8) byl pak pro nás jednoznačnou záležitostí,“ podotýká Martin Janoušek.
Ve všech třech setech druhého zápasu si domácí udržovali vedení, což je nakonec dovedlo ke konečnému výsledku 3:0. Sety – 25:18, 25:19 a 27:25.
„Ve třetím setu přišlo v koncovce i trochu štěstí,“ říká Martin Janoušek.
Hodnocení trenéra Konstantina Chocholouše k prvnímu zápasu: „Nebyl to moc hezký volejbal. Oba soupeři dělali spoustu nevynucených chyb a až antivolejbalových zákroků. A protože my jsme jich udělali o něco méně, zápas jsme vyhráli a připsali si cenné vítězství.“
A jak viděl druhé utkání? “V prvních dvou setech jsme soupeře jasně přehrávali ve všech činnostech. Od začátku setů jsme vedli a svůj náskok jsme postupně zvyšovali a v klidu jsme oba sety vyhráli. Ve třetím setu soupeř změnil postavení svých hráčů a dovedl set do dramatické koncovky. My jsme však proměnili druhý mečbol a vyhráli jsme i druhý zápas. Tím jsme poskočili v tabulce na páté místo.“
Sestava: Javůrek, Poživil, Mašek, Pastuch, Janoušek, Pekárek, Pavlíček , Němec T.

Minirozhovor

Lokomotiva počtvrté za sebou vyhrála na domácí palubovce. Zeptali jsme se Martina Janouška, jak se mu v této tělocvičně hraje.
„Mě osobně blbě (směje se), protože na dálku nic nevidím. Je to tady moc tmavé.“
Může to být pro vaše mužstvo určitá výhoda, že jste na ztížené podmínky zvyklí?
Ona ta družstva, co jsou v naší soutěži, také hrají v malých tělocvičnách a menších haličkách. Takže takový problém to pro ně zase není.
Jak dlouho už hrajete v České Lípě?
Od začátku. Už dvacet let. Mezitím jsem byl jen v Liberci na vojně.
Je pro kluky z českolipského klubu hlavním cílem dostat se do Liberce, odkud se dá pomýšlet i na vyšší mety?
Určitě. Těch kluků jsme tady měli několik. Ale většinou to jsou kluci, co chodí hrát libera. Přecejen těch vysokých hráčů tady mnoho není. A když ano, tak je odsud vytáhnou už hodně mladý.

Další zprávy z regionu najdete zde