Skvělý výkon přinesl dvě cenné výhry

Česká Lípa - „Kluci mají na víc, než hrát jen o záchranu,“ řekl po utkání spokojený kouč Konstantin Chocholouš.

29.1.2008

Poživil smečuje přes bloky hostí.Foto: Deník

Druholigoví volejbalisté České Lípy stoprocentně splnili přání svého trenéra Konstantina Chocholouše a na domácí palubovce dvakrát porazili Lokomotivu Liberec.
Soupeř sice přijel i s čerstvou posilou, bývalým extraligovým hráčem Danielem Matoškou, jenže společná vůle a chuť Českolipských uspět v obou duelech byly silnější .
Před dopoledním zápasem mohl být domácí kouč rád, že se uzdravil libero Pavlíček, avšak stoprocetně zdrávi nebyli Mašek (horečky) a Nacházel (bolestivá záda), proto do obou duelů zasáhlo prakticky jen sedm hráčů. „Ale musím říct, že každý z nich odvedl maximální výkon,“ chválil kouč své svěřence.

Loko Č. Lípa – Loko Liberec 3:0 (24, 27, 16)
Úvod prvního setu byl vyrovnaný do stavu 7:7, kdy kvůli chybám domácích v poli a na smeči šli hosté do vedení. Svůj náskok zvyšovali až na rozdíl 4 bodů a za stavu 14:18, kdy byla herní euforie hostů podpořena esem, požádal trenér Chocholouš o první oddychový čas. Vyplatil se, domácím hráčům se podařilo srovnat na 19:19. Za tohoto stavu došlo k chybnému výroku rozhodčích, kteří si nevšimli, že přihrávka Českolipských škrtla o boční trám konstrukce haly a nechali pokračovat ve hře. Chyba hlavního sudího vyvolala první nevoli Libereckých. „Když máš míč z dohledu, musíš pískat,“ vytýkal muži na empajru kouč Liberce.
To už se schylovalo k závěru setu. Dobrá hra na bloku dostala domácí do výhody dvou setbolů, ale zkušená posila Libereckých Matoška díky smeči a umístěnému podání vyrovnala na 24:24. Důvěru, kterou v něj hosté vkládali, však poté zklamal špatným útokem při posledním rozhodujícím míči - Česká Lípa vyhrála první sadu 26:24.
První polovinu druhého setu se přelévalo dvoubodové vedení ze strany na stranu. Za stavu 14:14 emocemi hráčů a trenérů znovu začali míchat rozhodčí. Nejprve, po sporném míči na straně hostů, rozhněvali trenéra Libereckých. Poté rozzlobili hráče České Lípy, když chybně rozhodli o místu dopadu míče, který se odrazil od bloku domácích. Dlouhé minuty dohadů však Českolipáky nijak nerozhodily. Naopak, výborným výkonem ve všech herních pozicích udržovali těsný náskok. Zejména často praktikované rychlíky Emila Čibery platily na houževnatě hrající Liberec. Nicméně ani soupeř nehrál špatně a dostal se dokonce k jednomu setbolu. Ten neproměnil a za stavu 25:25 došlo k zásadnímu okamžiku druhého setu. Po odehrané výměně, ze které se radovali hosté, reklamovali domácí špatné střídání Liberce. Rozhodčí nejprve přiznali bod hostům, následně však uznali protesty a k překvapení Libereckých skóre otočili. Diváci se dostali do varu a hlasitým povzbuzováním doprovodili českolipské volejbalisty k výhře 29:27.
Třetí sada měla už poklidný průběh. Dobrá hra domácích volejbalistů bez problémů stačila na místy nekoordinovaný Liberec. Česká Lípa vyhrála třetí set poměrem 25:16 a první zápas celkem 3:0 na sety.
„Se zápasem jsem hodně spokojený. Výborně jsme podávali a až na pár drobných chyb jsme podali, myslím, nejlepší výkon v sezoně,“ pochválil po prvním utkání své svěřence trenér Konstantin Chocholouš. „Soupeř hrál také dobře, a tak jsme mohli vidět kvalitní volejbal,“ dodal kouč České Lípy.

Loko Č. Lípa – Loko Liberec 3:1 ( -24, 19, 15, 18)
Také odpolední zápas začala českolipská Lokomotiva výborně a postupně získala až sedmibodový náskok. Ovšem v dalším průběhu prvního setu se začaly ve hře domácích projevovat mnohdy až zbytečné chyby, Liberečané se na Č. Lípu bodově dotáhli a v závěrečné koncovce měli pevnější nervy – 24:26. „Klukům jsem nic nevyčítal. Věřil jsem jen, že pokud zopakují výkon z úvodního utkání, tak vyhrajeme,“ přiznal českolipský lodivod.
A na jeho slova došlo. Od druhého setu začal domácí celek opět výborně podávat, dařily se mu i bloky, a i když se na něj liberecká Lokomotiva několikrát bodově dotáhla, našli v sobě volejbalisté pokaždé sílu a v rozhodujících momentech dovedli zbývající tři sety do jednoznačných a zasloužených vítězství.
„Vidíte sám, že kluci mají na víc, než hrát jen o záchranu, to jim říkám neustále. Teď už jsme jen tři body za medailovým umístěním a v sobotu jedeme do vedoucí Příbrami. Ta v sobotu nečekaně podlehla Mladé Boleslavi, takže i my tam máme šanci uspět,“ doufá Konstantin Chocholouš, jehož mužstvo v posledních osmi zápasech vyhrálo sedmkrát!
Sestava: Javůrek, Macháček, Poživil, Janoušek, Pekárek, Čibera, libero: Pavlíček (Mašek, Nacházel).

29.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.