Před prvními zápasy poskytl trenér Konstantin Chocholouš Deníku následující rozhovor.

Jak probíhala vaše letní příprava? Lišila se nějak od těch předchozích?
Letos jsme absolvovali víc turnajů než jindy. Zkoušeli jsme na nich různé herní systémy. Dvakrát jsme absolvovali Dřevěnice, dále jsme byli například v Mnichově Hradišti, v Zákupech, Liberci… Těch turnajů bylo asi osm.

V minulé sezoně jste po vlažném úvodu stoupali v žebříčku až během jarní části. Jakou formu má tým na úvod sezony 2008 – 2009?
Forma je vždy nejistá. Ale potrénovali jsme dobře, začali jsme fyzickou přípravou a od konce srpna už se soustředíme na herní situace. Zejména na obranu a přihrávku. Ty nám dělaly minulou sezonu největší problémy.

Podařily se vám v létě nějaké posily?
Přišel Jan Bajer z Mnichova Hradiště, vrátil se Marcel Novák z hostování v Pernštejně a znovu za nás začal hrát Lukáš Jabor. Na druhou stranu už v průběhu minulé sezony skončil Karel Němec a Tomáš Pastuch. Otazník visí nad hrou Tomáše Boleslava, což je mladý talentovaný hráč, který však bude ještě studovat.

Od juniorů by měl mezi muže zamířit Michal Kvis. Má už místo v širším kádru?
Kvis podle svých slov s volejbalem skončil, protože se dal na posilování. Je to škoda, neboť jde o hráče, který byl schopný s námi hrát a mohl se dále zlepšovat. Myslím si, že za pár let prozře a vrátí se. Z juniorů budeme hodně využívat jako libero Pavlíčka, který byl i v širším juniorském reprezentačním výběru.

V sobotu vás čekají Karlovy Vary. Bude to těžký soupeř?
Karlovy Vary jsou pro nás absolutní neznámou, protože jsou nováčkem soutěže a z Karlovarského kraje v 2. lize léta letoucí žádný tým nehrál. V jejich soupisce jsem nenašel žádná známá jména. Dá se tedy předpokládat, že by to výkonnostně neměl být žádný zázrak. Ale nováčkovské nadšení dělá divy… Můžou překvapit, hrát dobrý volejbal a přehrát nás.

V předchozím ročníku jste skončili na 6. místě. O jaká umístění byste chtěli hrát letos?
Naším cílem je skončit líp než loni. Chceme určitě bojovat o horní příčky. Jsem přesvědčený, že bychom mohli být i na bedně. Pokud tedy manšaft nepostihnou nějaká zranění, jako tomu bylo loni, kdy jsme neodehráli prakticky ani jeden zápas kompletní. Jednou jsem byl dokonce sám v dresu připraven zasáhnout do hry… Herní kvalitu mužstvo má. Na jakých příčkách se budeme pohybovat je jen otázkou zdraví, protože máme relativně úzký kádr.