Hana Klapalová a Tereza Petrová vyhrály prestižní beachvolejbalový Sony Ericsson Cup v Doksech. Dokský triumf je pro ně už třetím v pořadí letošního Sony Ericsson Cupu (po Olomouci a Pňově) a vzhledem k vyrovnanosti finálového utkání byl také zatím nejtěžším vítězstvím.
„Po včerejších a dnešních zápasech se cítíme hodně unavené, takže jsme moc rády, že jsme vyhrály a obhájily vítězství z předchozích dvou turnajů,“ řekla bezprostředně po utkání Hana Klapalová. Čtveřice finalistek na sebe narazila v Doksech dvakrát – v obou případech byly úspěšnější Petrová s Klapalovou, i když pouze utkání v základní skupině mělo poměrně jednoznačný průběh (21:19, 21:14). Boj o zlato byl mnohem dramatičtější.

Hana Klapalová, Tereza Petrová - Soňa Nováková, Tereza Tobiášová 2:1 (-24, 21, 18)

Soňa Nováková a Tereza Tobiášová jsou zkušenými hráčkami, které nastupují do turnajů už od druhé poloviny devadesátých let. Na jejich zápasech se získané zkušenosti projevovaly zejména dobrou poziční hrou v poli. První sada byla nicméně vyrovnaná až do závěru. Skóre se zastavilo po řadě neproměněných setbolů na obou stranách až na stavu 26:24 pro Novákovou a Tobiášovou.
„Bylo těžké se prosadit, holky už nekazily tolik, jako když jsme s nimi hrály ve skupině,“ podotkla k prvnímu setu Klapalová. Ani v druhé sadě se nepodařilo dlouho nikomu odskočit na rozdíl tří bodů. Až od stavu 16:16 se začal více prosazovat první nasazený pár, set získal poměrem 21:18 a vyrovnal stav utkání. Šlo se do tiebreaku…
V rozhodující sadě vystoupalo skóre také nad hranici, která bývá při minimálně dvoubodovém rozdílu konečnou, tedy nad 15 bodů. Po jednom neproměněném mečbolu na obou stranách využily druhé šance Klapalová s Petrovou. Za stavu 17:16 se jim podařilo zablokovat připravený útok Terezy Tobiášové a mohly se radovat z třetího turnajového vítězství v řadě. „Zvládly jsme dobře koncovku. Hlavně ten poslední blok, ten nás vysvobodil,“ vypíchla svůj závěrečný obranný moment Hana Klapalová.

Semifinále: Sluková, Kolocová – Nováková, Tobiášová 1:2 (16, -13, -12). Klapalová, Petrová – Háječková, Novotná 2:0 (14, 11).
O 3. místo: Sluková, Kolocová – Háječková, Novotná 0:2 (-18, -16).
Finále: Hana Klapalová, Tereza Petrová - Soňa Nováková, Tereza Tobiášová 2:1 (-24, 21, 18).