M. Hradiště – Loko Č. Lípa 1:3 (21, -15, -10, -18), 0:3 (-17, -19, -14)

Výsledky naznačují, že obě utkání byla hladkou záležitostí pro českolipské volejbalisty. Problém nastal pouze v úvodním setu prvního zápasu, kdy domácí hráči nezačali příliš dobře a soupeř toho okamžitě využil. Nedařilo se především Ondrovi Lukášovi na postu univerzála. Střídající Jakub Moštěk zahrál dobře a tým vývoj prvního zápasu zcela otočil. Druhé utkání již bylo zcela v režii Lokomotivy. „Z našich hráčů bych chtěl pochválit především Jakuba Moštěka a Mirka Pavlíčka. Ostatní hráči zahráli svůj standard,“ zhodnotil hru svých svěřenců trenér Jaroslav Javůrek.

Družstvo Loko Č. Lípa opustili zkušení hráči Michal Kvis, který se zařadil do mužského týmu a ze studijních důvodů Petr Hlava. „Mladší hráči je zatím nejsou schopni nahradit a tak má družstvo vymezen zatím základní cíl, jímž je udržení se v 1. lize,“ řekl Jaroslav Javůrek s tím, že sestupuje 8 družstev.
Vysoký počet sestupujících týmů souvisí s velkou reorganizační změnou, kterou nový ročník 1. ligy juniorů (kategorie do 20 let) přinesl. Soutěž byla rozšířena z původních 20 na 40 týmů. Družstva byla rozdělena do 10 skupin po čtyřech týmech, přičemž se uskuteční celkem 24 kol v základní části (každý s každým bude hrát tedy čtyřikrát). Další systém je stanoven dle pořadí a je velmi složitý a nepřehledný. O dalším průběhu budeme čtenáře informovat až podle rozdělení družstva Loko Č. Lípa. Tým byl zařazen do skupiny společně s těmito celky: Sokol Mnichovo Hradiště, VK Kladno a favorit skupiny USK Praha.

V příštím kole přivítá Lokomotiva na svém hřišti již tuto sobotu VK Kladno. V hale u Kauflandu začíná první utkání od 9 hodin, druhé pak od 13 hodin.

Sestava Lokomotivy: Pavlíček Miroslav, Plhal Jan, Lukáš Ondřej, Major Michal, Šimoník Jan, Moštěk Jakub, German Tomáš a Beneš Ondřej. Trenéři: Linhart Jaroslav, Mgr. Javůrek Jaroslav.