Juniorská liga volejbalistů pokračovala posledními utkáními v základních skupinách. Českolipská Lokomotiva hostila na své palubovce silný celek ČZÚ Praha B, který již před tímto dvojutkáním měl stoprocentní jistotu, že postoupí do finálové části jako vítěz skupiny C.

„Celek ČZÚ má velmi kvalitní kádr, který je tvořený výběrem hráčů nejen z celé Prahy, a proto bylo pro naše kluky úspěchem už jen to, že Pražany dokázali jednou porazit,“ řekl pro Deník trenér Jaroslav Javůrek.

Loko Č. Lípa - ČZÚ Praha B 3:2 (-26, 22, 26, -21, 10), 0:3 (-18, -20, -21)

Po dvou hladkých porážkách z Prahy chtěli domácí junioři reputaci alespoň částečně napravit. „Klukům bylo jasné, že pokud nebudou hrát na hranici svých možností, nemají šanci uspět,“ věděl hlavní trenér Jaroslav Linhart, kterému v sestavě chyběl nejlepší smečař - juniorský reprezentant Mir. Pavlíček, který byl uvolněn pro dva zápasy mužů ve 2. lize.

Českolipští od začátku urputně bojovali, obě družstva podávala velmi kvalitní výkony a bylo se nač dívat. O výhře Č. Lípy v dopoledním duelu rozhodl tie-break, který byl zcela v režii domácích. Ti nakonec favorizované soupeře zaslouženě porazili a radost domácích byla obrovská. „Je jen škoda, že jsme vinou nesmyslné reorganizace soutěže takovýchto zápasů s tak kvalitními mužstvy neodehráli víc,“ poznamenal Jaroslav Javůrek.

Druhý duel už vyzněl jednoznačně pro hosty. „I přesto bylo sobotní vystoupení našeho týmu dosud nejlepší v celé sezoně,“ konstatovali spokojeně oba českolipští kouči.

V další části juniorské soutěže se podle umístění týmů odehrají v nově vytvořených skupinách zápasy útěchy. ČZÚ Praha se může těšit na skupinu finálovou.

Sestava družstva Loko Česká Lípa: Zajíc Michal, Plhal Jan, Major Michal, German Tomáš, Beneš Ondřej, Moštěk Jakub, Lukáš Ondřej a Ducháč Dominik. Trenéři Linhart Jaroslav, Mgr. Javůrek Jaroslav.