O vítězství v krajské soutěži, které přináší právo účasti na Přeboru ČR, bojovala během posledních 10 let vždy družstva Slavie Liberec a Lokomotivy Česká Lípa, přičemž v posledních dvou sezonách byl přeborníkem tým českolipské Lokomotivy.

V letošním roce to budou mít Českolipští těžší, jelikož mají družstvo vytvořeno z velmi mladých, avšak perspektivních hráčů. Někteří mohou hrát soutěž ještě 3 roky, protože jsou nyní mladšími žáky (Ducháč, Holzl, Galabov, Šimon a další). „Tato sezona slouží pouze k získávání zkušeností,“ říká trenér Jaroslav Javůrek a dodává, že v úvodním turnaji chyběl České Lípě jediný hráč, který soutěž hrál již vloni - Jan Jindřich.

I přesto podalo družstvo začátečníků v Liberci solidní výkon. Prohrálo jen se svým rivalem Slavií Liberec, a to velmi těsně. Českolipští volejbalisté vedli v prvním setu již poměrem 23:16. Tento set však ještě prohráli 29:31. V druhé sadě již dominoval soupeř, i když ji vyhrál jen malým rozdílem 25:22. „Naši hráči se nemohli vzpamatovat z tohoto šoku v závěru prvního setu. Soupeřův hráč kvalitním smečovaným servisem zcela otočil vývoj utkání,“ řekl k dramatickému zápasu Jaroslav Javůrek.

Vzhledem k nízkému věku hráčů lze nicméně očekávat, že vítězství i nad silnějšími celky na sebe nedají dlouho čekat. V turnaji, kterého se nezúčastnil tým TJ Jiskra Tanvald, se Lokomotiva střetla postupně s těmito soupeři: Slavia Liberec A (0:2), Slavia Liberec B (2:0) a Mnichovo Hradiště (2:0).
„Věřím, že i s tímto mladým ambiciózním týmem favorita z Liberce ještě velmi potrápíme,“ dodal na závěr Jaroslav Javůrek.
Sestava Lokomotivy Č. Lípa: Hurych Radek, Čech Pavel, Calta Daniel, Holzl Adam, Ducháč Dominik, Galabov Radek (střídali: Louda David, Pozdnyakov Art, Votruba Roman, Šimon Patrik a Kubišta Tomáš). Trenér: Jaroslav Linhart.