Dva zápasy 1. ligy odehráli volejbalisté Lokomotivy Česká Lípa na hřištích soupeřů. Nevezou si ale ani bod.
V pátek hráli s Dobřichovicemi a na začátku střetnutí se do soupeře jak se patří zakousli. Výbornou hrou na síti, zejména středem, získávali bod za bodem.

Dobřichovice -
Loko Č. Lípa
3:2 (-21, 23, 21, -19, 7)

„I když domácí moc nechybovali, získali jsme si postupně až čtyřbodový náskok a ten jsme udrželi až do konce setu,“ pochválil hru v první části trenér Konstatnit Chocholouš.

I druhý set měl podobný scénář. „Výborně jsme útočili a dělali spolehlivě body, a když jsme přidali i dobrou obranu, tak jsme v koncovce vedli 23:20. Zdálo se, že kráčíme za vítězstvím. Jenže několik fatálních chyb nás o vedení připravilo a zkušený soupeř toho využil ke srovnání na 1:1,“ připustil trenér.
Výkon ve třetím setu poznamenala ztracená koncovka setu druhého. Domácí téměř nechybovali, rychle se ujali vedení a set pak dotáhli do vítězného konce.

Začátek čtvrtého setu opět vzbudil naděje Českolipských na vítězství. Při Javorově podání se ujali vedení 6:3 pak zvýšili na 10:4 a protože si odpustili obvyklou sérii tří až pěti chyb za sebou, set vyhráli a srovnali na 2:2.

Pátý set začal pro Loko špatně. „Nedařilo se na přihrávce a z toho pramenil i špatný útok a tak jsme otáčeli za stavu 8:2 pro domácí. I když jsme se pak zlepšili domácí borci si vítězství již nenechali vzít,“ dodává Konstantin Chocholouš s tím, že hra týmu stojí a padá s výkonem nahrávače a ten zahrál výborně. „Ostatní střídali výborné zákroky s horšími, ale těch horších bylo tentokrát méně. Škoda prohry ve výborně rozehraném druhém setu. Ten se jsme měli vyhrát a myslím si, že bychom vyhráli i celý zápas. Jenže ve sportu žádné kdyby neplatí.“

Sestava České Lípy:
Javůrek, Šén, Poživil, Vobr, Peníška, Rydval libero: Pavlíček střídali: Bajer, Špringl, Pekárek, Vitvar.


ČZÚ Praha „B“ -
Loko Česká Lípa
3:0 (14,23,23)

Sobotní zápas už Českolipští odehráli v mnohem horší pohodě. Odešla jim přihrávka, útok i obrana. Podle Konstantina Chocholouše je zisk čtrnácti bodů vlastně milosrdný.

Do druhého setu nastoupil tým ve změněné sestavě a hra se tak pozvedla. „Jenže v koncovce jsme neubránili výborně hrající účko soupeře, a tak jsme set ztratili. Třetí set se hrál podle podobných not jako druhý. Celý jsme byli bodově stále za domácími. Znovu nám nejvíc škodilo domácí účko a protože jsme ho v podstatě neubránili, byl to on kdo rozhodl zápas ve prospěch domácích borců,“ říká trenér.

„První set byl z naší strany tragický, pak se naše hra zlepšila a zejména Pavel Peníška hru oživil a hrál velmi dobře. Bojovnost nám nechyběla, ale naše hra mi připadala málo vyhecovaná až profesorská a takhle se zápasy z naši strany nedají vyhrát,“ povzdechl si Konstantin Chocholouš. „Jestliže si řekneme, že obranu soustředíme na jejich nejlepšího hráče – účko. Nemůžeme respektive nesmíme se na bloku přesunovat tak, že ho na bloku brání náš nejmenší hráč - Javor. To je fakt hrozná hovadina, která se nedá omluvit.“

Sestava České Lípy:
Javůrek, Poživil, Vobr, Špringl,Vitvar, Rydval libero: Pavlíček střídali : Peníška, Šén, Pekárek, Macháček, Rydval.