Nejlepších 8 družstev hrálo v N. Jičíně, dalších 8 v České Lípě na ZŠ Lada a poslední nejslabší osmička hrála v Č. Budějovicích.

Do Českého poháru se kvalifikovalo 24 nejlepších družstev z celé republiky a byla rozdělena podle výsledků v kvalifikaci do tří skupin (A, B, C). Systém soutěže zůstal zachován: 4 turnaje, v nichž poslední 2 ze skupin A a B sestupují a první 2 ze skupin B a C postupují). Každé místo je bodováno a zvítězí družstvo, které dosáhlo v součtu nejvíce bodů.

Lokomotiva Č. Lípa hrála ve druhé osmičce v domácím prostředí. Cíl byl jasný: pokusit se o postup do elitní osmičky. Protože Českolipští porazili 6 svých soupeřů a prohráli pouze s Hradcem Králové nejtěsnějším rozdílem o 2 body v tie-breaku, tak společně s tímto soupeřem postupují do elitní osmičky. Z ní naopak sestoupila družstva SKV Ústí n. L. a Jiskra Ústí n. Orlicí. Do třetí osmičky sestoupily Tuchlovice a Kometa Praha a ze třetí postoupily Ostrava a Č. Budějovice B.

VÝSLEDKY Loko Č. Lípa: Slávie Hradec Králové 1:2, SK Kometa Praha 2:0, Slávia Plzeň 2:0, Slávia Liberec 2:1, TJ Choceň 2:0, VK Sport Rychnov 2:0, VK Buchlovice 2:0.

Celkové pořadí po 1. kole:
1. ČZÚ Praha
2. SKV Brno
3. VK Č. Budějovice
4. TJ N. Jičín
5. VO Příbram
6. VK Ervěnice
7. Jiskra Ústí n. O.
8. SKV Ústí n. L.
9. Slávia H. Králové
10. Loko Č. Lípa
11. VK Sport Rychnov
12. TJ Choceň
13. Slávia Liberec
14. USK Slávia Plzeň
15. SK Kometa Praha
16. VK Tuchlovice
17. DHL Ostrava
18. VK Č. Budějovice B

Sestava Loko: Jan Jindřich, Roman Votruba, Pavel Čech, Radek Hurych, Dominik Ducháč, Adam Holzl, David Louda, Patrik Šimon, Jan Čechovský a Jan Galabov. Trenéři Jaroslav Linhart, Mgr. Jaroslav Javůrek.