Reagoval tak na předání daru, jakožto ceny pro vítěze, z rukou starostky Zákup Miloslavy Hudakové pořadatelům akce. Sám totiž jako zástupce kraje ničím nepřispěl, a to přesto, že je prý asi větší volejbalista než starostka. „Dříve jsem volejbal hrál, ale kvůli zranění jsem musel skončit,“ podotkl Petr Skokan.
I přes nepříznivou předpověď počasí přijelo na volejbalové kurty Stadionu Emila Zátopka bojovat o pohár celkem osm týmů. Kromě místních volejbalistů, kteří byli rozptýleni do tří celků, soupeřili nad vysokými sítěmi v Zákupech také dorostenci liberecké Dukly, dále hráči z České Lípy, Varnsdorfu, Malé Skály a Janova. Ze dvou základních skupin postoupily do finálové skupiny čtyři neúspěšnější týmy.

O celkovém vítězi se rozhodovalo v posledním utkání mezi Duklou Liberec a Utečenci, což je již tradiční název týmu, který každoročně tvoří volejbalisté, z nichž většina dříve působila nebo stále působí v Zákupech. Zápas skončil 1:1 na sety s lepším poměrem skóre pro Utečence. Utečenci, kteří všechna utkání odehráli jen v pěti, se tak stali vítězi celého turnaje. Nastoupili za ně: Kašpar, Kuchař Jan, Elišák, Jabor a Suchý.
Druhé místo patřilo právě Dukle Liberec, která dokázala porazit také dva další celky v pořadí: Českou Lípu a Malou Skálu. Třetí Česká Lípa byla tvořena hráči TJ Lokomotivy.