V obou duelech se představí na palubovkách svých rivalů ze spodních příček průběžné tabulky: v Hradci Králové a Nymburku.

Co na své nadcházející soupeře a na momentální situaci svého týmu říká kormidelník Lokomotivy Konstantin Chocholouš? To prozradil včera v krátkém rozhovoru pro Českolipský deník.

Trenére, jsou tato mužstva, se kterými se dnes a zítra utkáte, k poražení? Myslím tím, jestli je v současnosti ve vašich silách nad nimi vyhrát.

Moc dobře víme, že víkendové zápasy v Hradci a Nymburku jsou pro nás hodně, opravdu hodně důležité, protože pokud ztratíme body, bude naše účast v play off už jen v teoretické rovině. Samozřejmě, že obě družstva jsou k poražení, ale bude to moc těžký…

Tušil jste před sezonou, že se budete v tabulce pohybovat jen okolo 9. 10. místa? Proč tomu tak je? Co mužstvu chybí?

Kádr se před sezonou moc nezměnil, a tak naše cíle byly minimálně stejné jako v minulém roce. Jenže těsně před začátkem soutěže se zranil nahrávač Javůrek. Z prvních čtyř zápasů na domácí palubovce jsme chtěli získat devět a více bodů. Přestože soupeři byli k poražení, uhráli jsme jich jenom pět a tenhle špatný začátek se s námi táhne. Přitom nehrajeme špatně, dokážeme si na soupeře vytvořit tlak a získat několikabodový náskok. Jenže pak uděláme školáckou chybu, po ní ztratíme další dva tři míče, soupeř srovná, my znervózníme a v koncovkách prohráváme. To se projevilo tím, že z devíti pátých setů jsme vyhráli jenom tři, a i proto jsme tam, kde jsme.

A co našemu družstvu chybí? Větší tah týmu, silnější vůle po vítězství a silná osobnost, která zápasy rozhoduje.

Nastoupíte nyní v kompletním složení?

Abych řekl, tak pravdu nevím. U Honzy Poživila se rozhodne až v pátek dopoledne, zda bude moci s námi odjet. Ale kromě zraněného Ducháče by měli být ostatní hráči k dispozici. No uvidíme…

Jaké jsou cíle klubu pro konečné umístění v letošní sezoně? Opět play off?

Vždycky chceme projít do prolínací části soutěže, ale v téhle situaci to bude těžké…