Minulý ročník druhé ligy nebyl dohraný, a tak právo na postup do vyšší soutěže získali hráči České Lípy, Plzně a Holoubic. První dva kluby této možnosti využily, a tak bude první volejbalová liga mít patnáct účastníků.

Lokomotiva stála před nesnadným úkolem, potřebovala navýšit rozpočet. „Od města jsme dostali stejné peníze jako na druhou ligu, což pro nás byla jistá komplikace. Museli jsme si s klukama a vedením klubu sednout a říct si, jestli do soutěže půjdeme i s takto mizerným rozpočtem,“ odhalil dilema trenér mužského týmu Jan Javůrek.

Nelehkou finanční situaci vyřešil klub tím, že náklady zmenšil na naprosté minimum. „Optimální rozpočet na první ligu je 400 až 500 tisíc korun, my máme polovinu peněz,“ poznamenal Javůrek. „Spolu s hráči jsme si nastavili nějaká pravidla a každý hráč se podílí na sponzoringu našeho klubu docela výraznou mírou,“ vysekl volejbalistům poklonu.

Kouč Jan Javůrek si je vědom toho, že možnost hrát vyšší soutěž nepřichází každý rok, a tak spolu se svými svěřenci a vedením klubu hledal cestu, jak ročník v první lize finančně zajistit.

Česká Lípa začne soutěž 16. října v 19 hodin, nastoupí na půdě soupeře proti Liberci B. Domácí premiéra čeká Lokomotivu 23. října, v hale v Zákupech vyzve ČZU Praha.

Český Volejbalový svaz umožnil hrát České Lípě domácí zápasy právě v menší sportovní hale v České Lípě.