Rakovník - Loko Č. Lípa
0:3 (-20, -21, -22)

Hosté znovu nenastoupili v ideální sestavě, neboť chyběli Jabor, Boleslav a dlouhodobě laborující Pekárek. Přesto se Českolipští po počátečním nemastném neslaném výkonu vzchopili a úvodní set zvládli. Domácí tým v dalším dějství přidal, šel do vedení v poměru 14:7.

Pak ale na podání přišel Janoušek, který svým dělovým servisem srovnal na 14:14. „V koncovce jsme byli přesnější a vyhráli i druhý set,“ poznamenal trenér Konstantin Chocholouš. Podobně vypadal i třetí set, v němž hosté byli v koncovce šťastnější a po 75 minutách si připsali výhru.

Sestava Lokomotivy: Javůrek, Bajer, Poživil, Macháček, Mašek, Janoušek, libero Novák. Střídali : Špringl, Čibera.

Rakovník – Loko Č. Lípa
1:3 (-22, 18, -19, -17)

Po obědě, který hráčům Lokomotivy evidentně chutnal, neboť zápas začali bojovně, si hosté vypracovali několikabodový náskok, jenže Rakovník se nevzdával, bojoval o každý míč a srovnal na 20:20, přesto ale koncový set patřil Č. Lípě – 0:1. Druhá část utkání však patřila domácím.

„ Padla na nás deka a hlavně v útoku to byla slabota. Nepomohla střídání, nepomohly tajmy a našich osmnáct uhraných bodů, to byl ještě milosrdný výsledek,“ nešetřil kritikou trenér Chocholouš, jenž do třetího setu raději změnil rozestavení, což se ukázal jako dobrý tah – 1:2.

V následujícím setu hosté na síti výborně blokovali, s čímž si Rakovničtí nevěděli rady, a proto také i druhé střetnutí po uplynutí 94 minut prohráli.

Sestava Lokomotivy: Javůrek, Bajer, Poživil, Mašek, Janoušek, Špringl, libero: Novák. Střídali: Macháček, Čibera.

„Z naší hry se úplně vytratila lehkost, na každý bod se hrozně nadřeme. Pak uděláme fatální chyby, čímž soupeře dostáváme do sedla…,“ hodnotí Konstantin Chocholouš. Z naší strany to nebyla žádná volejbalová krása, ale přivezli jsme dvě vítězství, což se počítá,“ bere reálně situaci lodivod českolipského celku.

Další zápas čeká volejbalisty Lokomotivy až 16. ledna roku 2010 v Příbrami.