Hosté ze západu Čech v aktuální tabulce okupují „bronzovou“ příčku, a tak tento dvojduel druhého týmu se třetím sliboval velmi zajímavou a napínavou podívanou.

Jenže vývoje obou těchto utkání tomu úplně neodpovídaly.
V prvním zápase mužstvo České Lípy porazilo soupeře velmi rychle a hladce v poměru 3:0 (19, 20, 18).

O jednoznačnosti tohoto utkání snad nejlépe vypovídá naprosto nevídaná série domácího blokaře Jakuba Šicha, který při svém servisu vyslal celkem 13 podání (bodů) v řadě a pravděpodobně tak udělal nový rekord v novodobé historii českolipského volejbalu.
„Servis nepatří ke Kubovým nejsilnějším stránkám hry, jenže nyní dokázal, že je silný i v této činnosti a s mírnou nadsázkou se dá říci, že soupeře doháněl až k slzám,“ měl radost z hráče, jenž v Lípě hostuje ze Sokola Smíchov, vedoucí mužstva a asistent trenéra Konstantin Chocholouš.

Do odpoledního mače nastoupilo domácí mužstvo proti mírně deprimované Plzni s velkým elánem. Brzy si vybojovalo poměrně značný náskok a první dva sety vyhrálo 25:18 a 25:12.
V obou těchto setech opět kralovali českolipští blokaři na svých podáních. Tentokrát zde dominoval Jan Čechlovský.
Třetí set Lokomotivě v koncovce nevyšel, a proto se muselo rozhodnout až ve čtvrté sadě. Té už zase vévodila Lípa, která zápas dovedla do zdárného vítězství.

V dalším dvojutkání (17. února) jedou muži Loko do Chabařovic, které o víkendu potrápily vedoucí celek tabulky z Příbrami, když ho v prvním duelu porazily 3:1. Díky tomu se náskok mezi středočeským mužstvem a druhou Lokomotivou ztenčil na šest bodů.


Lokomotiva Česká Lípa – USK Slavia Plzeň
3:0 (19, 20, 18) a 3:1 (18, 12, -24, 19)

Další výsledky:
Příbram – Chabařovice 1:3, 3:1, Modřany – Praga 3:1, 3:0, Domažlice – Jirkov 2:3, 1:3, Netolice – Karlovarsko B 3:0, 3:2.