Po zápase s Vítkovicemi toužili českolipští florbalisté uspět v regionálním derby proti Liberci. Výborně rozehraný zápas, v němž nebyli horším týmem, ovšem trestuhodně nedokázali dovést do bodového konce a po otočce ve třetí třetině se vrací z krajského města s prázdnou po výsledku 5:6.

FBC Liberec FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:5 (1:2, 2:3, 3:0)

„Zápas s Libercem byl určitě pro diváky hodně zajímavý. Půlku zápasu jsme předváděli výbornou hru v obraně a navíc jsme se nemýlili v koncovce. Bohužel ve druhé části hry jsme udělali čtyři velké individuální chyby, které soupeř potrestal. I když jsme si pak ještě vypracovali šance na vyrovnání, získat důležité body se nám už nepovedlo,“ hodnotila utkání trenérka Lenka Bartošová.

Začátek měli lepší hráči Liberce. Valeš z úvodního tlaku trefil tyč a následně se do černého přece jenom prosadil Strobach. Na druhé straně však bleskově odpověděl přesnou ranou Krajcigr a vyrovnal na 1:1. Hosté pak pozorně bránili a rychlými brejky trápili obranu soupeře. Jeden takový dotáhl do úspěšného konce Novotný, který zakončil přečíslení 3 na 1 hezkou střelou k tyči.

Svěřenci trenérky Lenky Bartošové pak ubránili i Dzieržovo oslabení a ve vedení zůstali i po divokých chvílích okolo poloviny zápasu. Liberecký Balatka nejprve dokázal vyrovnat po špatné rozehrávce Slaného, ale vedení na stranu České Lípy opět překulil Krajcigr, k němuž do velké šance přistrčil míček dobře napadající Novotný. Náskok hostů platil i po rušné koncovce 35. minuty, kdy se nejprve prosadil Karel, ale záhy zkorigoval Ferdan.

Komfortní situaci pak vytvořil pro loňského nováčka soutěže Krajcigr, jenž zkompletoval těsně před odchodem do kabin hattrick, a tým vedl po 40 minutách hry 5:3. Jeho překvapivá rána ze středu hřiště zaskočila Vaníčka.

Ve třetí třetině ovšem mířil do černého pouze Liberec. Po rychlé kombinaci se přesnou ranou nad Ponomarevovo rameno prosadil Ferdan a zanedlouho vyrovnal přesnou dorážkou Kopecký. Stejný hráč se pak stal hrdinou zápasu, když prakticky z nulového úhlu prostřelil bekhendem Ponomareva a zařídil tak svému týmu tři body.

K vyrovnání nepomohla ani následná power-play, v níž neuvyžil velkou šanci Krajcigr. Červenou kartu navíc v nervózním závěru obdržel Štěpán Slaný.

Branky: 2. Strobach, 30. Balatka, 35. a 46. Ferdan, 47. a 53. Kopecký - 3., 31. a 40. Krajcigr, 13. Novotný, 35. Karel. Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 0:1, navíc Štěpán Slaný ČK + trest do konce utkání. Bez využití. Střely na branku: 17:22. Diváků: 305.

Radek Barkman