Daniel Jukl, mladý florbalový brankář, který vykonává v České Lípě pozici dvojky, se velké výzvy nezalekl a skvělým výkonem přispěl k senzační výhře 8:7. Stal se navíc nejlepším domácím hráčem celé středeční bitvy.

„Je to skvělé, ale nemáme ještě vyhráno. Teď nás čekají dva extrémně důležité zápasy, kde je potřeba také bodovat,“ upozornil 20letý mladík na zápasy proti Black Angels a Královským Vinohradům.

Dane, jaké pocity máte dva dny po nečekaném skalpu Střešovic?
Pocity jsou skvělé, nikdo by neměl větší motivaci porazit Tatran po jejich vítězství v Champions Cupu. Nám se to povedlo.

Jak jste zápas viděl z brankoviště?
Byl to vyrovnaný zápas až do poslední sekundy. Nejdůležitější ovšem bylo, že jsme s Tatranem udrželi krok hned od začátku a do konce jsme nepolevili.

Vy jste letos odchytal třetí ligový zápas. Nebyl jste nervózní?
Překvapivě ne, s nervozitou problémy moc nemám. Jen je pro mě nejdůležitější první zákrok, který se povedl. Pak už jsem v naprostém klidu. Snažím si to užívat, neřešit výsledek a soustředit sám na sebe.

Česká Lípa je velmi blízko předkolu play-off. Jak zatím sezonu hodnotíte?
Hodnotím to pozitivně. Sezóna zatím probíhá tak, jak jsme si řekli před začátkem. A myslím si, že už je čas aby Lípa nakoukla do play-off.

Florbalisté České Lípy doma senzačně porazili Střešovice 8:7.
PODÍVEJTE SE: Velká senzace! Florbalisté srazili nejlepší tým světa

Nyní vás čekají dva extrémně důležité zápasy s týmy, které jsou v tabulce za vámi. Je asi potřeba zapomenout na Tatran a hlavně nic nepodcenit…
Určitě souhlasím, ještě není dobojováno. Teď nás čekají další důležité zápasy, ve kterých je potřeba bodovat. A získat to předkolo.

Před sezonou přišel nový trenér Vladimír Trčka. Jak vám sedl?
Já znám „Trčouna“ už z minulé sezony z Ústí nad Labem, kde jsem byl na střídavém startu. Už tam mi sedl a jsem moc rád, že je teď v České Lípě.

Klubovou jedničkou je váš parťák Honza Dvořák. Jak spolu vycházíte?
S Honzíkem vycházíme suprově, je to skvělý parťák a kamarád. Většinou tedy radím já jemu, ale čas od času mi taky poradí. Předává mi zkušenosti, které potřebuji do budoucna. Jsem mu za to moc vděčný.

Zdroj: FBC 4CLEAN Česká Lípa

Pojďme k vám. Jak jste se dostal k florbalu?
Bylo to na základní škole díky kamarádům, když jsme to hrávali na tělocviku. Bavilo mě to víc, než fotbal, který jsem v té době hrál.

Jste stále mladý brankář, máte toho hodně před sebou. Jaké máte sportovní sny?
Cíle? Určitě bych chtěl chytat více stabilně a pomohl klukům co nejvíc to půjde. A možná se někdy v budoucnu kouknout za hranice, uvidíme.

Který zápas, který jste odchytal, zatím řadíte nejvýš?
Žhavým kandidátem je právě zápas s Tatranem. Jinak ještě utkání za národní tým proti Švédsku v Plzni na EFT. Prohráli jsme 4:5.

Dokážete sám sebe ohodnotit? Kde máte slabiny a kde přednosti?
Největší slabina je, že ne vždy se mi podaří chytit míček do ruky. Naopak nejsilnější stránka bude ta, že jsem silný v hlavě, že mě nic moc nerozhodí. Umím dobře číst hru a předvídat, co se stane.