„Míša dostala pozvánku z Českého judistického svazu a jela do Maďarska společně s dvanácti dlouhodobě nejlepšími vrstevníky České republiky, aby změřila síly se světovou špičkou,“ vysvětluje trenér Michal Vydra.

Michala Vydrová startovala ve váze do 57 kg. První její soupeřka z Chorvatska měla výborný začátek a hned vedla na wazari (7 bodů) chvatem „soi nage“. Postupem času se síly na tatami vyrovnaly a mírná převaha byla na straně české reprezentantky. Chorvatku hodila na yuko (5 bodů) stejnou technikou, ale další body nepřidala a prohrála.

„Do opravného zápasu Míša dostala domácí soupeřku z Maďarska, s kterou byla velmi rychle hotová,“ potvrzuje M. Vydra a pokračuje: „Maďarská závodnice byla poslána k zemi chvatem „harai goši“ a poté byla držená na zemi. Michala vyhrála na plný počet bodů,“ těšilo trenéra.

Další sokyně, tentokrát ze Slovinska, skončila zápas také prohrou na plný bodový počet. Svěřenkyně z českolipského oddílu totiž podle M. Vydry neměla slitování a tvrdě trestala její chyby.

I čtvrtá soupeřka zástupkyně ČR neměla šanci na úspěch. Závodnice z Bulharska nevydržela s Míšou ani 30 vteřin. Po skvělé technické pasáži a nástupu do kombinace Bulharka lehce polevila v koncentraci a během zlomku vteřiny ležela na zápasišti. Michala jí svou osobní technikou „soi nage“ s jednostranným úchopem doslova přilepila k žíněnce a vybojovala si právo utkat se o bronzovou medaili.

V tomto duelu „vyfasovala“ znovu judistku z Madarska, která své zápasy v opravách rovněž suverénně vyhrála. „Po krátkém oťukávání a čtení soupeřčiny techniky Míša zaútočila a s noblesou provedla svůj osobák, který rozhodčí ocenili nejvyšším možným počtem bodů, a to iponem za 10 bodů, což byla naprostá paráda,“ radovala se dvojice trenérů Michal Vydra a Olga Jiroušová, jejichž svěřenkyně si tak po právu mohla dojít pro bronzovou medaili.