„Výsledek nás mrzí, je to škoda. Herně to nebylo tak špatné. Myslím si, že ve hře pět na pět jsme s domácími drželi krok. Bohužel jsme doplatili na vyloučení. Tři branky jsme dostali v oslabení, jednou to bylo při signalizovaném oslabení. Poslední gól jsme dostali do prázdné branky. Takže při nestandardním počtu hráčů na hřišti jsme dostali pět branek,“ smutně pravil David Derka, kouč České Lípy.

Tým ze severu Čech po dvou třetinách ztrácel jedinou branku. Snahu na vyrovnání zhatil vstup do posledního dějství. Domácí během pěti minut využili dvě přesilovky a odskočily na 8:5. Tuhle ztrátu už hosté nedohnali.

„Pokud to beru podle výkonu, tak jsme vstoupili do sezony docela slušně. Sice z toho nemáme žádné body, ale zase to bylo lepší, než prohrát třeba 10:0. Kdybychom zvládli oslabení, mohli jsme klidně koukat po bodu. Je potřeba dál pracovat a podobný výkon předvést proti soupeřům, se kterými bychom měli bodovat,“ dodat Derka.

V pátek 17. září hostí Česká Lípa Tatran Střešovice, v neděli se představí na půdě Vítkovic.

FbŠ Bohemians – FBC 4Clean Česká Lípa 10:6 (3:1, 3:4, 4:1)

Branky: 8. Filip Forman, 16. Adam Růžek, 19. Matúš Gajdoš, 23. Jakub Buršík, 29. Jakub Buršík, 35. Karel Petrák, 41. Karel Petrák, 46. Jan Malič, 57. Karel Petrák, 58. Jakub Buršík – 9. Ondřej Kopič, 28. Radek Krajcigr, 30. Jaromír Ekl, 32. Milan Tichý, 36. Marek Dzierža, 55. Radek Krajcigr. Vyloučení: 0:6. Využití: 3:0. Diváci: 107.

Česká Lípa: Ponomarev – Tichý, Dzierža, Mlejnek, Stárek, Kouba, Karel, Kopič, Slaný, Jirsa, Gawronski, Štěrba, Krajcigr, Novotný, Vlček, Ekl, Brodský, Horák.