Další dva zápasy, nyní v domácím prostředí, odehrají pod vysokou sítí prvoligoví volejbaloví borci z českolipské Lokomotivy.Už dnes večer (od 20 hodin) v nové sportovní hale budou chtít pokořit pražského soka z rezervního celku ČZU.

A zítra do Lípy dorazí studenti z VŠSK MFF Praha!

„Oba soupeře známe z minulých let. Víme, že se jedná o silné a kvalitní soupeře, kteří se budou pohybovat v horní polovině tabulky. Ano, čekají nás další dva hodně těžké zápasy," odpověděl v rozhovoru pro sportovní redakci Deníku trenér českolipské volejbalové elity z kategorie mužů Konstantin Chocholouš.

Jak s krátkým odstupem času hodnotíte oba předchozí prohrané zápasy na palubovkách soupeřů? Opravdu nebyli k poražen?

Utkání v Dobřichovicích jsme nerozehráli dobře. Ale dostali jsme se do tempa a po prohraném prvním setu začali domácí přehrávat. Když jsme za stavu 1:1 vedli 22:17, vypadalo to nadějně. Jenže proti nám stál zkušený soupeř, který ubránil naše útoky a srovnal na 22:22. V koncovce jsme bojovali o každý bod, avšak ten set jsme ztratili 29:27, což byla škoda.

V čem, škoda?

Protože klukům to zůstalo v hlavách, naopak domácí byli na koni. A podle toho také dopadl čtvrtý set. V Dobřichovicích jsme skutečně měli minimálně na bod. A klidně i na víc…

Ale v Budějovicích to bylo něčem jiném, že?

To ano. Jeli jsme tam pouze v osmi lidech. Na liberu nastoupil Pavel Špringl, a i když se snažil, nemohl nahradit specialistu Steffana. Ostatním se na přihrávce nedařilo, a tak jsme měli šanci pouze v prvním setu. Domácí nám jasně ukázali, proč jsou dlouhodobě na nejvyšších příčkách této soutěže, a svojí téměř bezchybnou hrou nám moc šancí nedali…

Teď ale pro změnu přivítáte dva pražské kluby: rezervu ČZU a MFF. Připravovali jste se na ně nějak speciálně?

Ne, trénovali jsme normálně. Oba celky známe z minulých sezon a všichni víme, že to budou těžké duely.

Lze očekávat nějaké změny ve vašem kádru? Myslím to tak, zda třeba vypomůžou někteří hráči z liberecké Dukly…

Těch změn moc nebude. Kvůli pracovním povinnostem bude znovu chybět nahrávač Javůrek, kterého nahradí Démar z Dukly. Jiné posily nepřijedou, takže budeme hrát v podobné sestavě, jako v Dobřichovicích.

Zeptám se na poslední, obligátní otázku: s jakým bodovým ziskem budete spokojen?

Tak jako vždycky se šesti body (smích). Ale víme, že to bude moc těžký…