Organizátorům Rally Bohemia se totiž podařilo sestavit publikaci, která mapuje historii vzniku Rally Bohemia i všechny její dosavadní ročníky.

„Jako základ nám posloužila kniha Rallye psaná srdcem, která mapuje historii soutěže mezi lety 1974 a 2007. K jejímu doplnění jsme využili své archivy a z nich dosud nepublikované fotografie," popisují autoři publikace Dan Porazil a Jiří Fryje.

Brožura bude mít neuvěřitelných 320 stran, na kterých nebudou chybět v češtině i angličtině ta nejzásadnější fakta.

„Během necelého roku se nám podařilo dokončit zmapování historie Rallye Škoda a posléze Bohemia včetně kompletních výsledků způsobem u nás dosud ojedinělým, tedy soudě podle toho, co u nás zatím o rally vyšlo a podle prvních reakcí," prohlašují autoři.

Na rally jezdil už v kočárku

Oba totiž právě Rally Bohemia i závody rally v Česku dlouhodobě sledují. Jiří Fryje osobně v roce 1974 u stadionu Sparty v Praze na Letné sledoval technickou přejímku prvního ročníku Rallye Škoda, Dana Porazila na boleslavské starty rally vozila jeho maminka ještě v kočárku. Oba autoři už nyní připravují další společný projekt, který souvisí s tím, že Rally Bohemia oslaví v příštím roce už 40. narozeniny.

ČTĚTE TAKÉ: Na okruhu v Sosnové se představí „šílený" Nor Ostberg