Překrásná umělá stěna v tamní sportovní hale přivítala více než stovku mladých lezců z ČR a Slovenska. Mezi nimi si zdatně vedly novoborské závodnice Petra Vojířová a Anna Wágnerová.

Obě prošly dopolední kvalifikací bez větších problémů. Wágnerová postupovala z prvního a Vojířová ze třetího místa do finále. Zde pak oběma novoborským dívkám velice obtížné cesty „sedly“, a proto se mohly radovat z vítězství ve svých kategoriích.

Anna Wágnerová si tímto umístěním zajistila celkové první místo v ČP pro rok 2010 a získala zlatý pohár. Petra Vojířová přidala bronzový pohár a potvrdila tak kvalitu novoborského družstva.

„Po mém nevydařeném vystoupení na světovém šampionátu v Edinburghu jsem měla docela pošramocené sebevědomí,“ přiznala po závodě Wágnerová, jež zároveň dodala: „Prvenství v Českém poháru mně přece jenom trošku pomohlo tento pocit napravit, za což jsem moc ráda.“

Podobně se zjevnou úlevou hovořila i Petra Vojířová. „Jako vždycky jsem měla díky nervům svázané ruce i nohy. Finálovka byla neuvěřitelně těžká, čekala jsem, že spadnu už v polovině, takže z vítězství mám pochopitelně radost.“

Nyní se celý tým připravuje na mistrovství České republiky v lezeckém sprintu, které proběhne v listopadu ve Svitavách. Zde budou obhajovat své dominantní postavení mezi českou elitou.