Největší setkání závodníků maratonských závodů rally a jejich techniky v České republice, které každoročně přiláká tisíce fanoušků, se uskuteční na sosnovském autodromu neděli 18. března. Letošní Mogul Dakar Setkání bude opravdu velkolepé. Účast přislíbila drtivá většina českých dakarských týmů.

„Do Sosnové dorazí také tatrovák tělem i duší Tomáš Tomeček, který letos zajel skvělé 2. místo v závodě Africa Eco Race ve velkém stylu, kdy celou soutěž absolvoval v kabině své Tatry sám. V letošním roce se podařilo řady dakarských závodníků rozšířit hned o několik špičkových závodníků a závodnic z africké Intercontinental Rally a také z jiných offroadových maratonů,“ říká za pořadatele Petr Eliáš.

SOUTĚŽ S DENÍKEMKaždou středu hrajeme o 2 vstupenky na Dakar Setkání 2018. Soutěžní otázku najdete v tištěném Deníku!

Aktuálně je v seznamu přihlášených skoro 20 kamionů, 10 aut, 5 čtyřkolek a 6 motorkářů. Během celodenního programu bude možnost setkat se se všemi závodníky tváří v tvář, prohlédnout si z blízka techniku v servisním zázemí, ale také vidět dakarské speciály v akci na trati autodromu, kde bude připravená efektní trať včetně offroadové sekce se skoky. 

Dakarské speciály se na trati Autodromu Sosnová objeví během dne hned několikrát, když je mezi jejich exhibičními jízdami doplní závod Autodrom Rally Série, což jsou závody amatérských závodníků se soutěžními vozy, které během zimy probíhají právě na zdejším autodromu. B

ěhem dne budou v prostorách autodromu probíhat besedy a autogramiády a prostoru pro setkání s dakarskými závodníky bude více než dost. Seznam přihlášených závodníků ještě není definitivní a s mnohými dalšími týmy se aktuálně stále jedná. Mezi pozvanými hosty je také množství závodníků, kteří Dakar absolvovali v minulosti, a nabízí se tak jedinečná možnost se s těmito matadory setkat. 

Vstupenky jsou k dostání na webu www.autodrom.cz