Nejlepší výkon v hodinovce zaběhl Adam Fichtner z Red-Poind PEARL Liberec (15 539 m). Většina závodníků dala ale přednost dvanáctiminutovce, zde zvítězil Milan Neméth (AC) výkonem 3 679 m. Kvalitní výkon v ženské kategorii podala teprve starší žákyně Daniela Černá z AC Česká Lípa (3009 m), která zvítězila mezi ženami.

„Jelikož šest běžců z první desítky dosavadního pořadí tento závod vynechalo, pořadí se nám na čele řádně promíchalo, avšak stále vede Petr Louda,“ konstatoval ředitel OBL Oldřich Slaměný a dodal, že direktoriát soutěže musel během závodu řešit jeden úsměvný případ: za nesportovní chování, zdvižený prostředníček na fandící diváky, byl běžci Vasilovi Dogaru mladšímu udělen distanc na dva závody a pokuta jeden tisíc korun v restauračním zařízení na stadionu v České Lípě. „Stále to má levnější než fotbalista Tomáš Řepka,“ usmál se ředitel seriálu Oldřich Slaměný.

Šestý závod, Polevský běh lyžařů, je na pořadu v sobotu 23. dubna. Start žactva je v 10 hod., hlavní běh odstartuje v pravé poledne před obecním úřadem.