Stanovený cíl českolipských atletů – záchrana ve II. lize (skupina C) – je nadále reálný.
Ve 3. kole, jež proběhlo v Čáslavi, obsadili muži AC Č. Lípa šestou příčku a v celkovém pořadí mezi osmi družstvy okupují páté místo. „Rozhodující bude čtvrté kolo v Pardubicích. Tam se bude lámat chléb,“ přiznává vedoucí mužstva Jaroslav Hochmut.
Českolipští odjeli do Čáslavi s torzem, jež čítalo pouhých 12 atletů. „Jelikož nás postihla řada zranění a někteří atleti dokončovali své disciplíny jen silou vůle a s odhodláním družstvu pomoci, chtěl bych všem klukům poděkovat,“ doplnil Jar. Hochmut, jenž i přes své zranění nastoupil v tyčkařském sektoru a výrazně svému týmu pomohl. Obsadil totiž třetí příčku. Marek Jakobi ve stejné disciplíně dosáhl na skvělé páté místo.
Podle J. Hochmuta jsou v letošní sezoně sprinterské disciplíny českolipskou slabinou. „Můžeme se spoléhat jen na překážky.“ Při nich první body pro tým nasbírali Tamajka (400 m př. – 59,70 s.) a Jakobi (100 m př. – 17,58 s.).
„Na střední trati se zranil náš nejlepší borec v této disciplíně Libor Spurný, takže bodoval devátým místem pouze Petr Louda, který patnáctistovku zaběhl za 4:14,72.“
Bodové žně měli českolipští atleti ve své parádní disciplíně, kterou je skok vysoký. Zde vyhrál Jan Janků (208 cm), 6. skončil Janda (180), 7. Donát a 8. Ježek (oba 175).
V trojskoku pak skončil na třetím místě Vlášek (13,20) a sedmou příčkou obsadil Donát (12,18).
Čtvrté kolo proběhne 25. srpna. „Věřím, že v Pardubicích rozhodneme o záchraně,“ dodal Jaroslav Hochmut