Sportovní hala v České Lípě hostila 8. listopadu florbalový turnaj žáků I. stupně ČEPS CUP, kterého se zúčastnilo 11 Základních škol z okresu.

Týmy byly rozděleny do 2 skupin. Z každé skupiny postupovaly dva nejlepší týmy do semifinále a poté do medailových bojů. Finalisté se pak mohli radovat z postupu do krajského finále do Liberce.

Loni se do finále turnaje Čeps cupu (a do krajského finále do Liberce) dostaly týmy ZŠ Slovanka a ZŠ Mimoň. Mezi favority patřily tyto školy i letos.

Turnaj zahájili žáci ZŠ Slovanka ve velkém stylu a ukázali, že i po roce se s nimi musí počítat. Hned v prvních dvou zápasech si zastříleli a s přehledem získali 2 výhry. Třetí zápas s Mimoní, o 1.místo ve skupině, byl už velice dramatický a vyrovnaný, ale nakonec i ten dovedli do vítězného konce a k 1.místu ve skupině!

V semifinále pak narazili na druhý tým skupiny A a ani v něm neokusili hořkost porážky! Postoupili tak do finále, které jim už před bojem zaručilo postup do krajského finále do Liberce!!

Podle předpokladů ve finále na sebe narazily opět týmy, které spolu hrály finále i v loňském roce, tedy tým ZŠ Slovanka a ZŠ Mimoň. Žáci ZŠ Slovanka před rokem ve finále podlehli po dramatické bitvě Mimoni 5:6. Tentokrát jim však porážku vrátili, zvítězili 10:4 a celý turnaj bez porážky ovládli.

V krajském finále v Liberci, které se odehraje v lednu příštího roku, tak opět budou českolipský okres reprezentovat žáci ZŠ Slovanka a ZŠ Mimoň.

Výsledky ve skupině:

ZŠ Slovanka – ZŠ Tyršova  12:1
ZŠ Slovanka – ZŠ Špičák  13:1
ZŠ Slovanka – ZŠ Mimoň  6:3

Pořadí ve skupině:

1. ZŠ Slovanka
2. ZŠ Mimoň
3. ZŠ Tyršova
4. ZŠ Partyzánská
5. ZŠ Špičák
6. ZŠ Sever

Semifinále turnaje:

ZŠ Slovanka – ZŠ Jižní  10:5

Finále turnaje:

ZŠ Slovanka – ZŠ Mimoň  10:4

Celkové pořadí florbalového turnaje ČEPS CUP:

1. ZŠ Slovanka Česká Lípa
2. ZŠ Mimoň
3. ZŠ Jižní Česká Lípa
4. ZŠ Stráž pod Ralskem
5. ZŠ Tyršova Česká Lípa
6. ZŠ Náměstí Nový Bor
7. ZŠ Partyzánská Česká Lípa
8. ZŠ Špičák Česká Lípa
9. ZŠ Skalice
10. ZŠ Sever Česká Lípa
11. ZŠ Stružnice

Sestava vítězného týmu: Josef Stehlík - Mikeš Motejzík, Kristian Semelka, Daniel Ornst - Adam Doňar, Kristýna Žehová, Václav Rejnart (Adam Jantač, Oskar Kadeřábek), vedoucí týmu: Pavel Lebduška