Již tento víkend se konají dvě významné soutěže jednotlivců. Nejmladší a mladší žactvo se utká 12. září v Desné o tituly krajských přeborníků ve vícebojích. Zastoupení bude mít i AC Česká Lípa a spoléhat bude tradičně především na děvčata. V kategorii mladšího žactva budou pomýšlet na přední umístění Míša Mrázková a Šárka Kalvová, mezi nejmladšími se jistě do popředí budou drát Ivana Reicheltová, Jana Kuliková a možná i někdo další.

Po dva dny, a to 12. a 13. září, budou bojovat o tituly Mistrů ČR žáci a žákyně. Českou Lípu bude zastupovat trojice závodníků. Největší naděje jsou vkládány do Veroniky Süssnerové, která již vlastní titul ve vrhu koulí z haly a medailovou sbírku by ráda rozšířila nejen v kouli, ale i v disku a oštěpu.

Některé z předních míst se pokusí vybojovat Adéla Frydrychová v závodu na 3000 m chůze. V této disciplíně mají své želízko i novoborští atleti: je jím Olga Půčková, která je kandidátkou na některou z medailí a může být úspěšná i v běhu na 1500 m. Trojlístek z AC Česká Lípa doplňuje Hynek Bárta, který nastoupí k běhu na 150 m a 200 m překážek.