Patnáctým kolem pokračoval krajský přebor futsalistů. Greens si překvapivě poradili s Tangem, Prašivky si poradily s Legnexem, Alex nestačil na Slavii, JASIP porazil českolipské Démony a TTNF podlehl vysoko Dalmachu.

V libereckém derby na sebe narazily Slavia TU Liberec a na jaře tápající Alex Liberec. Slavia se již ve 3. minutě ujala vedení zásluhou Bláhy a ve 13. minutě zvýšil Doležel. Ve 26. minutě to bylo již 3:0 pro Slavii, když se prosadil Beránek. Šest minut před koncem se přeci jen Alex trefil zásluhou Jirsáka, ale dvě minuty před koncem dal konečnou podobu výsledku v poměru 4:1 Krasnický.

V dalším derby se utkala mužstva Greens Liberec a Tango Liberec. Nejprve se za hosty trefil Benek, ale posléze vyrovnal Hubka. Tentýž hráč ve stejné minutě zvýšil na 2:1. Do poločasu se ještě trefil Jirouš, a tak Greens šli do kabin s dvoubrankovým vedením. Po změně stran začaly padat branky až od 27. minuty, když na 4:1 zvýšil Soukup. Ve 32.minutě již bylo o výsledku rozhodnuto: nejprve skóroval Holec, posléze Koutník a Brož 7:1.

Dalmach Turnov hostil poslední tým tabulky TTNF Liberec, a jak to bývá u tohoto nováčka soutěže zvykem, opět se TTNF ujal vedení, když autorem branky byl Michalík. To však bylo na dlouhou dobu z pohledu hostů všechno.

Poté se rozstříleli domácí hráči, kteří dali do poločasu osm branek. Hosté si ale také dokázali vytvořit vyložené brankové příležitosti, avšak vylámali si zuby na dobře chytajícím brankáři. V druhém poločase již mnoho branek nepadlo, a tak si Dalmach připisuje další body za vítězství v poměru 13:2.

Zajímavé utkání se hrálo v liberecké hale, kde na sebe narazily Prašivky Liberec a Legnex Jablonec. Jediná branka v prvním poločase padla dvě minuty před koncem, když se trefil hostující Kocúr. Ihned po změně stran bylo vyrovnáno, to se trefil Prášil.

Ve 24. a 27. minutě Prašivky výsledek dokonale otočily, a to zásluhou Prášila a Budského. Ve 33. min. byli vyloučeni domácí Kosiewicz a hostující Kocúr za vzájemnou urážku. Dvě minuty před koncem Prašivky zvýšily na 4:1 a v závěrečné minutě jablonecký Legnex výsledek kosmeticky upravil na 4:2.

JASIP Jablonec přivítal českolipské Démony. Začátek utkání vyšel lépe hostům, když vedli 2:0 a po celý první poločas si udržovali vedení. V druhém poločase se karty obrátily a JASIP utkání dokonale otočil zejména excelentnímu střelci utkání Daníčkovi, který nastřílel neskutečných osm branek a byl jedním z hnacích motorů JASIPu.

Tabulku stále vede Slavia před Prašivkami a novoborskými Yankees, kteří měli v tomto kole volný los. Poté následuje silný střed tabulky, kde mezi čtvrtým a devátým místem je rozdíl čtyř bodů. Předposlední JASIP ztrácí čtyři body na deváté Démony. Beznadějně poslední je TTNF se třemi body.

Aktuální výsledky 15. kola KP

Prašivky Liberec - Legnex Jablonec 4:2 (0:1). Branky: Prášil 2, Kulhavý, Budský Kocúr, Hübner. ČK: Kosiewicz Stanislav Kocúr Milan.

Dalmach Turnov B - TTNF Liberec 13:2 (8:1). Branky: Škréta 3, Špína 3, Vítek 2, Kratochvíl 2, Jaček 2, Mencl R. Jirsa, Michalík Lukáš.

Greens Liberec - Tango Liberec 7:1 (3:1). Branky: Hubka 2, Koutník, Brož , Soukup, Jirouš, Holec Benek.

Alex Liberec - Slavia Liberec B 1:4 (1:2). Branky: Jirsák Doležel, Beránek, Bláha, Krasnický.

JASIP Jablonec - Démoni Česká Lípa B 13:11 (6:8). Branky: Daníček 8 (!), Scholz ml. 2, Neugebauer 2, Procházka Demke 3, Bečvařík 2, Kaňkovský 2, Pavlíček, Kulha M., Beneš, Sysel.

Michal Milner