V předposledním kole sice nestačili na Choceň, ale v sobotu večer v domácí hale díky bojovnosti zdolali rezervu Brna, připsali si tři body a můžou se připravovat na nadcházející zápasy (play down) o záchranu. V těch se postupně utkají systémem každý s každým (doma venku) s Plzní, Nymburkem a Hradcem Králové.

„Začneme za dva týdny v Nymburku a Hradci Králové, a 14. února budeme hrát v domácí hale s Plzní," přiblížil nejbližší program svých svěřenců trenér Konstantin Chocholouš, jehož tým si do minitabulky play down převede dosavadní zisk 18 bodů.

Loko Česká Lípa - VK Choceň  0:3.Loko Česká Lípa - VK Choceň 0:3 (-17, -19, -27) hráno 80 minut

Domácí začali dobře, v prvním setu se ujali vedení 6:3, ale poté jim začala váznout přihrávka, nedařil se útok. Zkušený soupeř toho využil k tomu, že ve všech třech setech celkem s přehledem a zaslouženě zvítězil.

Sestava České Lípy: Javůrek, German, Peníška, Bajer, Poživil, Šén, Plachý, Brychta, Kolařík (bez libera).

Loko Česká Lípa - SG LD Brno 3:0 (18, 24, 23) hráno 74 minut

Kvůli poraněnému prstu nemohl nastoupit Bajer, ale jeho osm statečných spoluhráčů příkladně zabojovalo. A když se k tomu přidalo parádní podání Marka Brychty, zrodil se nečekaně hladký výsledek 3:0 pro Českou Lípu! „Za bojovnost musím pochválit všechny hráče, ale zvláštní pochvalu zaslouží Javůrek, který na rozehrávce podal výborný výkon," těšilo kormidelníka.

Sestava České Lípy: Javůrek, German, Peníška, Poživil, Šén, Plachý, Brychta, Kolařík (bez libera).

Tabulka 1. liga volejbalu.