Sněhem pokrytá plocha Global Assistance Racing Arény v Sosnové, kde na trati nechyběly ledové plotny i místa, kde prosvítal asfalt. S těmito podmínkami se museli vyrovnat devítinásobný mistr světa Sebastien Loeb či Čech Martin Prokop při slavné Rallye Monte Carlo, ale také účastníci prvního závodu série MOGUL driving cup, kterého se zúčastnilo třicet závodníků s vozy všech kategorií. Vozy se zadním náhonem, předokolky, ale nechyběly ani silné přeplňované čtyřkolky.

Stejně tak pestré bylo pole účastníků, kde jsme viděli jezdce bez jakýchkoliv zkušeností se sportovní jízdou na čas, ale i zkušenější závodníky. Všichni se museli vyrovnat s velmi těžkou tratí, která se každým odjetým okruhem měnila, ale také zrychlovala. Závodilo se až do posledních metrů, o krizové momenty nebyla nouze, ale všechny skončily bez vážnější újmy na vozech účastníků. Pauzy mezi jednotlivými koly v rámci doprovodného programu vyplňovali drifteři, takže o zábavu nebyla nouze.

Bojovalo se celkem ve čtyřech kategoriích. Mezi nejslabšími vozy s OTP, tedy ve třídě 1 (do 1600 ccm), zvítězil Václav Folprecht s Fordem Fiesta S1600, který celkově obsadil 7. místo. Za ním se ve třídě umístili Filip Strahal s Fiatem Bravo a Jindřich Pluhař na Suzuki Swift.

Třída 2, tedy vozy s OTP, ale nad 2000 ccm se stala kořistí Jiřího Kratochvíla s Mitsubishi Lancer EVO X, který rovněž zvítězil v absolutním pořadí. Za ním, jak ve třídě, tak v absolutním pořadí, skončil Petr Grafek na Mitsubishi Lancer EVO IX. Třetí místo ve třídě 2 patřilo čtyřkolce BMW 330 xD Jiřího Majera.

V kategorii Hobby, tedy vozů bez OTP se také bojovalo ve dvou třídách. Ve třídě 3 (do 1600 ccm), zvítězil Jiří Šulc s VW Polo, jenž předstihl i Josefa Šustu s Citroënem DS3 a Luďka Koberu se Škodou Felicia. Ve třídě 4 (nad 2000 ccm) se z vítězství radoval celkově třetí Vladimír Filip s Mitsubishi Lancer EVO IX před fotografem závodníkem Martinem Trdlou se Subaru Impreza Sti.

Další závod MOGUL driving cupu se pojede už 2. února.