„Nevím, jak je to možné, ale závody tohoto rekreačního typu původně určené pro pár běžců se stávají novým fenoménem. Kupodivu začínají více běhat ženy a dívky, vždyť jen v OBL je ženská kategorie druhá nejpočetnější," zamýšlí se ředitel Oldřich Slaměný.

Pořadatelé z OK Nový Bor jen stěží nápor startujících zvládli. „Loňský účastnický rekord byl překonán téměř dvojnásobně, letos startovalo 173 běžců všech kategorií!"

Hlavní závod na 8,4 km v těžkém členitém terénu nejlépe zahájil Tomáš Třešňák z AC Česká Lípa, ale seběhl z tratě, takže vítězství si odvezl Miroslav Daňko z Chotyně v čase 33:30 min.

Mezi ženami byla nejrychlejší triatlonistka Kateřina Loubková ze Cvikova (38:49 min.). Veteránskou kategorii vyhrál Jiří Fix (33:56) z oddílu SK Maxipes Fík.

Mílaři, starší žactvo, dorost a junioři absolvovali pouze 3000 metrů. Zde byli nejrychlejší Petr Cmunt (9:55) z Jiskry N. Bor a Tereza Hrochová (11:11, AC Č. Lípa).

A jaké je dosavadní pořadí v OBL? Po vítězství v premiérovém Brnišťském půlmaratonu, kde se sešla také početná účast 150 běžců, a v Běhu Údolím samoty, na první místo postoupil junior Petr Cmunt (N. Bor), jenž má plný počet (78,5), na druhé místo klesla Ivana Slaměná, třetí je zatím Jaroslav Jíra (oba AC Č. Lípa; 74,5).

Další pořadí:

4. Majcherová (SKI Polevsko) 69,5 b., 5. Nemeth (AC) 67,5 b., 6. Zátka (SKI Polevsko) 66,5 b., 7. Fridrichová (AC) 64,5 b., 8. Olšar (PK Č. Lípa) 63,5 b., 9. Smolík (TJ Doksy) 62,5 b., 10. Václavíková (Ajeto Lindava) 62,5 b.

Ve čtvrtek 8. května pokračuje seriál osmým závodem Běh Kam. Šenovem. Prezentace v ZŠ na Práchni. Děti startují od 10 hodin, hlavní závod na 6000 m v pravé poledne.