Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ženy udržely atletickou extraligu

Česká Lípa - Když v loňském roce českolipské družstvo žen vybojovalo nejvyšší atletickou soutěž, jen málokdo věřil tomu, že se v ní mladé závodnice udrží. Jenže… Ony to v barážovém dramatu ve Staré Boleslavi dokázaly!

19.9.2009
SDÍLEJ:

Neúplné družstvo žen s trenéry a funkcionáři. Foto: archiv AC Česká Lípa

Záchranářské boje sledoval i manažer AC Česká Lípa JUDr. Jan Riedl, jehož jsme požádali o rozhovor. „Mám pochopitelně velkou radost, že můžeme i v příštím roce v extralize soutěžit,“ říká.

Co bylo podle vás pro záchranu nejdůležitější, klíčové?
Skutečnost, že se mnoho let snažíme dělat atletiku založenou na kamarádském vztahu mezi děvčaty s poctivým a zodpovědným přístupem všech dobrovolných činovníků, za což jsme byli atletickým Pánem Bohem odměněni. Ale fakticky rozhodlo to, že holky byly ochotny nastoupit i v disciplínách, které běžně netrénují.

Příkladem je třeba osmé místo oštěpařky Janouškové v kladivu, finiš diskařky a koulařky Vaníčkové ve štafetě, či posledních třicet metrů závodu na 1500 metrů, kdy Katka Loubková po výborném umístění na pěti kilometrech předběhla na cílové šachovnici hned tři soupeřky. Anebo čtvrtka výškařky Kalouskové, která dokázala svůj úsek štafety zaběhnout rovnoměrně a neztratit na soupeřky tolik, aby se další štafety dostaly mezi nás a Olomouc.

V zásadě bych ale musel jmenovat nasazení a snahu všech našich atletek, ze kterých vyčnívají výkony Lucky Vaníčkové, Kamily Ajšmanové, Báry Závůrkové a Katky Loubkové. Pokud však mám být objektivní, musím se zmínit i o tom, že štafeta Olomouce na 4x100 metrů ztratila štafetový kolík, stejně jako další dvě družstva, což nám výrazně pomohlo.

Na druhou stranu jsme kvůli nemoci postrádali výbornou vrhačku Pokornou ze Cvikova a chyběly i vynikající žákyně Süssnerová, Pučková a Frydrichová, které excelovaly na mistrovství republiky, jež se konalo ve stejnou dobu jako baráž.

Upřímně, věřil jste v záchranu?
Rozumově jsem vycházel z toho, že se to nepodaří, neboť jsme neinvestovali do zahraničních posil a hostování jsme zrealizovali pouze s Jablonným, Novým Borem a Cvikovem. V duchu jsem si však přál a mé srdce doufalo, že se stane zázrak a extraligu přes baráž uhájíme. Mám z toho velkou radost!

A kdyby se to nepovedlo, byl byste hodně zklamaný?
Sestup do 1. ligy bych bral jako realitu s tím, že naše možnosti odpovídají spíše prvoligové soutěži. Účast v extralize bereme jako velkou zkušenost.

Je velký výkonnostní rozdíl mezi extraligou a první ligou?
Rozdíl je ve špičce jednotlivých disciplín. Řada oddílů zařazuje do týmů zahraniční závodnice na úrovni naší reprezentace a minimálně pět klubů má profesionální zázemí. Minimálně čtyři družstva jsou na podobné úrovni jako my, rozdíl je pouze v tom, že investují do atletek ze zahraničí.

A vy o posilách pro příští ročník neuvažujete?
Bez posílení nebude možné extraligu v příštím roce udržet, neboť poslední tým bude přímo sestupovat a družstva, která mají srovnatelnou výkonnost, jsou doplněna zahraničními atletkami. Rádi bychom posilovali o závodnice, které jsou z našeho regionu, mají vztah k České Lípě, nebo českolipské atletice.

Problém je však v tom, že počet hostujících atletek je omezen na šest. Mohu prozradit, že bychom byli rádi, kdyby za náš klub hostovala vicemistryně světa ve skoku o tyči z roku 2007 Kateřina Baďurová. Všechno ale bude záviset na ekonomické situaci oddílu a požadavcích závodnic, které oslovíme, a také na podmínkách mateřských klubů.

Autor: Radek Valenta

19.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní a zábavná, o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku.

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Případ uniklého formaldehydu řeší policie

Česká Lípa – Incident, při kterém se dvě ženy nadýchaly nebezpečné látky, převzali policisté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení