Zítra a pozítří se uskuteční cyklistické klání, s názvem Českolipský FIEGE víkend, kterého se můžou zúčastnit všechny věkové kategorie.
„Českolipský FIEGE víkend se uskuteční v Žízníkově před restaurací Keram, kde jsme našli výborné podmínky pro organizování závodů,“ říká Roman Polanský, jeden z hlavních pořadatelů.

Tak jako v loňském roce je pro všechny připravený bohatý program. „Na sobotu jsme připravili zhruba 800 metrů dlouhý okruh, na němž proběhnou sprinterské závody na horských kolech. Tato nová disciplína se těší nebývalé popularitě jak u závodníků, tak i u diváků,“ popisuje Polanský a pokračuje: „Při loňské premiéře jsme zvolili neobvyklý způsob rozjížděk, při kterých odvolávání závodníků způsobilo opravdu silný divácký zážitek. Cyklisté totiž bojují jak o čelní pozice, tak i o udržení v závodě.“

Celá víkendová akce začne v sobotu od 10 hodin dětskými kategoriemi a poté, prakticky celý den, budou v Žízníkově probíhat závody podle věkových kategorií. Finálové rozjížďky sprintu profesionálů jsou naplánovány mezi 18. – 19. hodinou. O dobrou zábavu se bude starat moderátor a speaker celé akce DJ Roura. Je připraveno vystoupení mažoretek a večer bude hrát novoborská kapela Optimik.

Na neděli pořadatelé připravili maratonský závod na 50 km, který odstartuje ve 12 hodin před restaurací Keram. Trať závodníky zavede do přírody v okolí Brenné a vojenských lesů v okolí Mimoňska. Profil tratě má minimální převýšení (cca 400 m), takže tuto trasu zvládne i méně fyzicky zdatný sportovec.

Pro nejmenší mají pořadatelé připraven dětský závod, který začne ihned po startu zmiňovaného maratonu (ve 12.10 hod.). „Všechny dětské závody jsou zdarma, avšak přilba je povinná,“ upozorňuje Roman Polanský a na závěr doplňuje, že se žízníkovského závodu každoročně účastní okolo 500 vyznavačů horských kol. Našli bychom mezi nimi velice zajímavá a zvučná jména cyklistického světa, jako Jan Svorada, Jan Hruška (oba účastníci Giro de Italia a Tour de France), Martin Horák (MČR MTB 2006), Robert Novotný (vítěz Trans Germany 2007, 2008, 4. místo Transalp Challenge 2004, 3. místo MČR MTB 2008) nebo Milan Špolc (vítěz Trans Germany 2007, 2008).