Po pohárové ostudě přišlo velké ligové vítězství. Florbalisté České Lípy si vylepšili renomé senzačním triumfem nad Tatranem Střešovice.

FBC Česká Lípa - Tatran Střešovice 10:7 (4:3, 4:1, 2:3)

Severočeši si to rozdali s favoritem takzvaně na férovku a z ofenzivního mače vyšli vítězně - Pražany doma porazili 10:7. Útočníci Radek Krajcigr a Petr Novotný se o to zasadili každý hattrickem

Českolipští zlomili soupeře ve druhé periodě, kterou ovládli 4:1 a šli do trháku 8:4. Hosté pak sice snížili na rozdíl jediného gólu, v poslední minutě ale dvakrát inkasovali. A tak se zrodila druhá výhra České Lípy v sezoně Superligy.

„Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme vstřelili rychlé dva góly, ale největší radost mám z povedené druhé třetiny, kdy jsme zlomili naše zlo. Třetí třetiny už byla jen o tom ustát tlak Tatranu, což se nám i s malými chybami povedlo a Tatran jsme zlomili,“ radovala se trenérka vítězného týmu Lenka Bartošová.

Hostující asistent Jakub Menhart nechápal, jak je možné, že jeho hráči podcenili úvod zápasu. „Do utkání jsme nastoupili nekoncentrovaní a to se bohužel odrazilo do celého průběhu zápasu. Doufám, že z toho vyvodíme dostatečné důsledky a poučíme se do dalších zápasů,“ řekl Menhart pro klubový web Tatranu.

Branky: 3. Novotný (Legner), 7. Bříška (Krajcigr), 16. Krajcigr, 16. Mlejnek (Jirsa), 25. Novotný (Hřebřina), 25. Jansa (Dzierža), 27. Krajcigr, 39. Hřebřina (Ponomarev), 60. Novotný (Ponomarev), 60. Krajcigr - 13. Meliš (Langer), 14. Ullmann (Sládeček), 20. Meliš, 26. Langer (Jak. Kolísko), 43. Meliš (Marek Beneš), 46. Marek Beneš (Meliš), 54. Marek Beneš. Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 233.