Na víkend muselo českolipské mužské „áčko“ florbalistů odcestovat za svými soupeři daleko na západ Čech. Cíl této mise byl opět jediný přivézt šest bodů, což se podařilo!

FLK TJ Slavoj Tachov - FBC Česká Lípa 3:13 (2:3, 0:3, 1:7)

Utkání v Tachově přilákalo kolem šedesáti místních nadšenců. Neuběhla ani první minuta a utkání už nabídlo několik zajímavých momentů. Tachovští mohli jít hned v úvodu překvapivě do vedení. Domácí Mareš totiž orazítkoval horní břevno hostující branky. Jenže na druhé straně se nic podobného neopakovalo. Ani konstrukce branky nezastavila českolipského Bezoušku, který první střelou otevřel gólový účet hostujícího týmu.

O necelé tři minuty později mohl z nařízeného trestného střílení přidat další gól Jirsa, avšak s gólmanem Kryslem si neporadil. Tento nepatrný neúspěch však českolipské neodradil. Jirsa si během dalšího střídání spravil chuť a zvyšoval na 2:0 pro Č. Lípu. Na rozdíl tří branek zvyšoval dělovkou z dálky Tichý. Tachovští ale v první třetině ještě dokázali s hostujícím týmem držet krok a v závěru využili dvě přesilové hry. Dokázali vstřelit dva téměř totožné góly. Nejprve sám před gólmanem dorážel odražený míček Švejda a pak z toho samého místa o pět minut později Mareš.

Druhá třetina žádný nápor domácího týmu nepřinesla, a tak se hrálo hlavně na polovině Tachova. Domácí gólman Krysl měl hodně práce a proti střelecké smršti, která se na něj snesla, byl bez šance a stav utkání byl tedy rázem 6:2 pro hosty. Ve III. třetině padlo hned osm branek, z toho jenom jedna do hostující branky, a tak Českolipští brali tři body za drtivou výhru 13:3.

„Utkání jsme měli plně pod kontrolou. Hráči plnili do puntíku taktické pokyny, otázkou tak bylo jen závěrečné skóre. Nepříjemností bylo zranění Martina Jeřábka, kterému byl tímto znemožněn start v nedělním zápase,“ komentoval duel Filip Hanžl.

Branky (asistence): 01:01 Bezouška (Mlejnek), 06:50 Jirsa (Tichý), 10:02 Tichý (Vnuk), 22:44 Jeřábek (Karel), 32:04 Jirsa (Vnuk), 36:11 Jirsa (Tichý), 43:03 Karel (Bezouška), 48:18 Karel (Bezouška), 51:39 Merlíček (Tichý), 54:03 Vnuk, 56:29 Jeřábek (Mlejnek), 57:32 Karel (Jeřábek), 59:59 Karel (Jeřábek).

Sestava: Mayer (Knol) Rozman, Mlejnek, Vnuk, Tichý Bezouška, Jeřábek, Karel, Merlíček, Novák, Jirsa. Trenér: Filip Hanžl.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Česká Lípa 6:7 (1:3, 3:3, 2:1)

Nedělní utkání v Chebu nabídlo diametrálně odlišnou podívanou než sobotní zápas v Tachově. Očekávalo se, že si Českolipští s karlovarským celkem poradí vcelku snadno, jenže to se nestalo.

Úvod utkání sice nabídl hned dvoubrankové vedení pro hosty, avšak to se postupně vytratilo. Nejprve Mlejnek našel volného Jirsu, který prostřelil karlovarského brankáře a poté Tichý přidal další gól, když dělovkou pálil k odkryté tyčce.

Vary však našly rychlou odpověď a snížily. Jenže Č. Lípa znovu odskočila na dvoubrankový rozdíl, Tichý opět našel místo, které domácí gólman neměl úplně pokryté. Už to začalo vypadat, že tempo utkání budou diktovat hlavně hosté, bohužel vývoj utkání byl poněkud jiný.

Nedisciplinovanost a chyby v obraně hostujícího týmu vynesly hráčům K. Varů dvě branky. Stav utkání byl najednou 3:3. Na karlovarských hráčích byla vidět touha po vítězství, vidina skalpu kralujícího celku druhé ligy byla najednou blíž, než kdokoliv čekal. Na druhé straně hráči Č. Lípy si byli dobře vědomi toho, co by pro ně prohra znamenala, jenže se jim nedařilo s tím cokoliv udělat. Až ve 34. minutě poslal hosty do vedení Karel. O třicet vteřin později bohužel skóre korigoval karlovarský Jaroš. Ale ani to nestačilo. Ve 36. minutě se trefil do pravého horního rohu přesnou střelou Novák a dvacet vteřin po něm opět Karel. Skóre zápasu bylo 6:4.

Domácí si ale během jedenácti minut vydřeli opět remízový stav. Hra se přiostřila, hráči byli nervózní a báli se o výsledek. V 51. minutě nepochopitelně poslal domácí Mazanec českolipského obránce mimo mantinel na vlastní střídačku. Zcela po právu tak následoval pětiminutový trest, zdálo se, že je rozhodnuto. Nic takového se ale nestalo. Českolipští přesilové hry nedokázali využít, ba naopak, v 57. minutě rozhodčí odpískal Č. Lípě hru na zemi. Následovaly dvě minuty plné nervů a dramatických potyček. Gól nepadl. Hostujícímu týmu nezbylo nic jiného, než doufat. Neustále doufat, že tam jeden gól ještě spadne. Co se stalo, bylo těžko uvěřitelné, jelikož byla jejich prosba vyslyšena. 59:05 a hosté hráli v plném počtu, Bezouška se vracel z trestné lavice. Balonek získal na vlastní půlce Vnuk, ten nejprve prošel přes dva domácí hráče a pak se uchýlil ke střele, která byla gólová. Hosté se tak mohli radovat z vydřeného vítězství 7:6.

„Absolutní amatérismus v přístupu k utkání nás málem stál body. Nechť tato dramatická vložka jest pro hráče dost velkým varováním nejen pro další utkání, ale pro celou hráčskou kariéru. V kabině jsme si to vysvětlili a opakovat se to nebude,“ sdělil po utkání Filip Hanžl.

Branky (asistence): 01:59 Jirsa (Mlejnek), 03:06 Tichý (Jirsa), 15:05 Tichý (Vnuk), 33:54 Karel, 36:17 Novák (Merlíček), 36:35 Karel (Jirsa), 59:10 Vnuk (Tichý).

Sestava: Knol (Mayer) Rozman, Mlejnek, Vnuk, Tichý Bezouška, Jeřábek, Karel, Merlíček, Novák, Jirsa. Trenér: Filip Hanžl.

Autor: Daniel Mayer