Na Akademickém mistrovství světa ve sportovní střelbě konaném v Pekingu se povedlo českým střelkyním Adéle Sýkorové, Lucii Valové a Zuzaně Šostkové v disciplíně sportovní malorážka na 60 ran zopakovat zlatý úspěch, kterého dosáhly v loňském roce na Letní univerziádě v Bangkoku.

Akademické mistrovství světa se konalo na stejných střelnicích, kde dosáhli na zlaté olympijské medaile David Kostelecký a Kateřina Emmons.
To však nebyla jediná spojitost s olympijskými hrami. Nechybělo slavnostní zahájení, které se konalo na nádvoří univerzity před historickým auditoriem, ani slavnostní zakončení s kulturním programem. Kupodivu vydrželo od olympiády příjemné počasí a hlavně nebyl v ovzduší žádný smog.

Horší už to bylo s odbavením zbraní a střelecké výstroje na letišti a následné tréninkové a organizační problémy. Čeští reprezentanti se také museli vyrovnat s šestihodinovým časovým posunem. Přes tyto nepříjemnosti (nezapomeňme na dlouhý patnáctihodinový let) naši mladí střelci ukázali, že budoucnost tohoto sportu je u nás nadále zaručena.
Kromě zmiňované zlaté medaile si přivezli čeští závodníci i stříbro ze sportovní malorážky na 3x20 ran, bronz na 60 ran vleže (obojí Adéla Sýkorová), čtvrté místo ze vzduchovky na 40 ran (Renata Gebauerová) a 5. příčku v libovolné malorážce (Ondřej Rozsypal).

Na nominaci Zuzany Šostkové do Pekingu má velký podíl její trenér Stanislav Stupka, který je zároveň vedoucím střediska vrcholového sportu regionální střelecké základny mládeže v Manušicích.