Tato populární akce, která bude mít příští rok už 46. pokračování, dozná několika důležitých změn. Tou nejzásadnější je to, že už jí nebude pořádat původní agentura, ale na svá bedra si jí vzaly současné sportovní legendy Petra Chocová a Štěpán Slaný, které by ve spolupráci s městem Česká Lípa chtěly pozvednout její prestiž. „Anketa se postupně dostávala do strojového neosobního formátu, který více než samotné sportovce a jejich hodnotné sportovní výkony prezentoval partnery pořádající agentury… My bychom rádi vrátili anketu do lokálnějšího pojetí,“ podotýká zmiňovaný Štěpán Slaný.

Jak už bylo naznačeno, základním kamenem uspořádání Sportovce Českolipska je spolupráce s městem Česká Lípa, potažmo s jednotlivými organizacemi - Sport Česká Lípa (ředitel Jaroslav Češka) a Kultura Česká Lípa (ředitelka Tereza Vraná). „Naší ambicí bylo anketě vrátit důstojnost a dostat jí více do lokálnějšího formátu, který bude zajímavou platformou pro představitele klubů, sportovce, zástupce jednotlivých radnic a také podnikatelskou sféru našeho okresu,“ říká Slaný, který doufá, že k slavnostnímu předání cen dojde. „Čeká nás perný měsíc a půl do sportovního galavečera, který nyní představuje kvůli epidemiologickým nařízením velkou neznámou. Věříme však, že zásadní covid vlna se přežene přes naší republiku v prosinci a v lednu akce proběhne tak, jak si představujeme.“

Další změnou je způsob hlasování. Hodnocení ankety je složeno z hlasování veřejnosti a odborné části, každá má 50% váhu na konečný výsledek. Veřejná anketa proběhne papírovou formou, kdy je možné odevzdávat hlasovací lístky na infocentru v České Lípě, Novém Boru a Doksech, nebo přímo na vrátnici Sportareálu či je zaslat poštou na Sportareál Barvířská 2690, 470 01 Česká Lípa. Další částí pak bude online hlasování na webu www.sportovecceskolipska.cz. Druhou polovinu ankety pak bude mít na starosti odborná sportovní obec, která bude složená z představitelů některých klubů, měst, známých sportovců apod. Jejich seznam bude zveřejněn opět na webu ankety.

„Finální nominace vznikla na základě nominace jednotlivých klubů, ze které vedení Sportovce vybralo finální složení nejlepších sportovců českolipského okresu za rok 2021,“ dodává Slaný.

Lidé mohli začít hlasovat od 2. prosince a to prostřednictvím hlasovacích kupónů v Městských novinách.

A ještě připomeňme vítěze za loňský rok:

Jednotlivci dospělí: Barbora Znamenáčková – karate

Jednotlivci mládež: Kateřina Hadravová – atletika

Kolektivy dospělí: FBC Česká Lípa - florbal

Kolektivy mládež: FBC Česká Lípa – florbal

Trenér: Pavel Znamenáček - karate

Text: Alex Neugebauer