Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Opuštěné kočky nakrmí díky novému autu
Opuštěné kočky nakrmí díky novému autu

Týmová spolupráce

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Liberecký kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Sestra domácího hospice - péče s láskou, Auto pro kočky, I děti s autismem potřebují prázdniny! a Sportem proti sociálně patologickým jevům.

Čtvrtým je zapsaný spolek TJ Rochlice s projektem Sportem proti sociálně patologickým jevům. Jeho cílem je ukázat dětem a mládeži, že pravidelná organizovaná činnost je plnohodnotnou formou trávení volného času. „Projekt nabízí dětem a mládeži smysluplně trávit svůj čas bez počítačových her nebo poflakování se v partách svých vrstevníků. Je vhodný i pro děti se sociálním handicapem,” říká Ondřej Veselý z TJ Rochlice.

Díky akcím spolku se děti začlení do organizované sportovní činnosti, posílí své mentální vlastnosti a zjistí, jak si vážit sebe i okolí. To vše ovlivní vývoj dětí a napomůže jim vyhnout se patologickým změnám v chování. Děti se naučí sžít se skupinou a týmově spolupracovat.

ROZHODNĚTE I VY
Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.