VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lhůtu pro podání daňového přiznání k dani z příjmů lze prodloužit

Liberecký kraj – Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraje.

23.3.2011
SDÍLEJ:

Vladimír Opatrný, daňový odborníkFoto: DENÍK/ Lenka Střihavková

1. duben je řádným termínem pro podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických i právnických osob a k tomuto datu musíme daň z příjmů finančnímu úřadu rovněž zaplatit. I nový daňový řád umožňuje poplatníkům, kteří ze závažných důvodů nemohou přiznání k dani z příjmů v řádném termínu sestavit a podat, požádat správce daně o prodloužení lhůty.

V paragrafu 36 odst. 4 daňového řádu se stanoví: „Správce daně může na žádost daňového subjektu nebo z vlastního podnětu prodloužit až o 3 měsíce lhůtu pro podání řádného daňového tvrzení. Pokud předmět daně tvoří i příjmy, které jsou předmětem daně v zahraničí, může správce daně na žádost daňového subjektu v odůvodněných případech prodloužit lhůtu pro podání daňového přiznání až na 10 měsíců po uplynutí zdaňovacího období.“

Nezpochybnitelný nárok na prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických nebo právnických osob vzniká ze zákona těm poplatníkům, jejichž daňové přiznání zpracovává a podává daňový poradce.

Opět cituji z daňového řádu, který v paragrafu 136 odst. 2 uvádí: „Jde-li o daňový subjekt … jehož daňové přiznání zpracovává a podává poradce, podává se daňové přiznání nejpozději do 6 měsíců po uplynutí zdaňovacího období. To platí jen, je-li příslušná plná moc udělená tomuto poradci uplatněna u správce daně před uplynutím tříměsíční lhůty …“

Pokud tedy správci daně doručíme uvedenou plnou moc do 31. března 2011, řádným termínem pro podání našeho daňového přiznání k dani z příjmů bude 1. červenec 2011.

Prodloužení lhůty má své nesporné výhody. Poskytne nám více času na kvalitní zpracování daňového přiznání a současně posouvá i termín úhrady daně, pojistných odvodů i příslušných zálohových plateb.

23.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pokusy s prototypy třiček v českolipském Centru textilního tisku.
5

Patrioti z Lípy mají na triku obtisk kanálu

Úřad práce. Ilustrační foto.

Nezaměstnanost klesá pomaleji. Hrozí úplné zastavení

Hokejisti České Lípy byli v Turnově blízko k výhře

Liberecký kraj - Více než vyrovnanou partii s lídrem Krajské ligy mužů odehráli hokejisté České Lípy ve 13. kole na ledě Turnova.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Bor po mnoha letech dosáhl svého

Nový Bor - Sbírky novoborského sklářského muzea mu konečně i patří. Další muzea spravující papírově cizí předměty budou následovat.

Do České republiky míří orkán. Už ráno komplikoval dopravu silný vítr a sníh

Severní Čechy - Dopravu v České republice v pondělí ráno omezily především zbytky sněhu a na některých místech také silný vítr. Opatrní by řidiči měli být zejména na silnicích druhých a nižších tříd ve vyšší polohách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT