Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Jedinečný program

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 260. V lokalitě Liberecký kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Sestra domácího hospice - péče s láskou, Auto pro kočky, I děti s autismem potřebují prázdniny! a Sportem proti sociálně patologickým jevům.

Druhým je spolek Feliti club s projektem Auto pro kočky. Feliti club finančně zajišťuje kastrace opuštěných venkovních koček a krmivo pro kolonie těchto vykastrovaných koček po celé republice. „Jsme jedinečný a největší kastrační program v České republice. Naše aktivity směřují na opuštěné a bezprizorní kočky, o které nemají zájem ani občané a ani státní organizace,” říká Alena Pávková z Feliti clubu.

Aktivity spolku se během dvou let velmi rozrostly, a proto potřebují pořídit auto, kterým by rozváželi darované krmivo od sponzorů mezi bezprizorní kočky. Vůz by byl také využíván na záchranu koček v nouzi a k přepravě charitativního krámku na jarmarky a podobné akce.

Veřejnost rozhodne

- V každém kraji se ve finále utkávají 4 projekty.
- Veřejnost může finančně přispívat od 9. prosince 2019 do 6. ledna 2020 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Každý region získá navíc od ČSOB 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Minimální příspěvek veřejnosti nezbytný pro získání finanční podpory ČSOB je 5 000 Kč.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky