Vyplývá to ze zveřejněného oznámení záměru, který bude krajský úřad posuzovat z pohledu vlivu stavby na životní prostředí.

Objem výroby se podle záměru zdvojnásobí. Celková kapacita obou továren dohromady bude 24 000 tun ocelového drátu za rok. "Záměr představuje výstavbu druhé výrobní haly na pozemku investora," uvádí se v oznámení.

Na Mostecku  je bez práce evidováno téměř 10 tisíc lidí ve věku od 15 do 64 let. Nezaměstnanost v únoru mírně klesla. V minulém měsíci úřad práce nabízel v okrese Most celkem 450 volných míst. Jejich ohlašování zaměstnavateli už ale není povinné. 

Pokud se podaří záměr uskutečnit, zvýší se počet pracovních míst v závodu o 65 na 150. Zájemci mohou najít práci u jihokorejské firmy už nyní. Poptává totiž manažera prodeje. Nabízí plat 60 000 korun, podmínkou je však ovládání korejštiny. Společnost hledá i další vedoucí pracovníky.

Začít se stavbou nové továrny plánuje investor na konci letošního roku a termín dokončení je červen 2016. "V rámci haly bude instalována nová výrobní linka pro válcování a tažení ocelových nerezových pružinových drátů pro automobilový průmysl, pro stroje, elektrické a elektronické součástky," píše se v záměru. Stejná linka je i ve stávající hale.

Výši investice firma KOS WIRE nezveřejnila. Náklady na stavbu továrny v průmyslové zóně Cukrovar v roce 2006 činily 750 milionů korun.

V Lovosicích, které jsou napojeny na dálnici D8, jsou dvě průmyslové zóny. Dohromady zabírají plochu zhruba 41 hektarů. V tamních závodech pracuje podle informací agentury CzechInvest zhruba 1 600 lidí.

Největší průmyslová zóna na Mostecku vzniklá na polích je Joseph u Havraně. Má 196 hektarů, volných je stále 130 hektarů. Vlastníkem je město Most. Loni snížilo prodejní cenu za metr čtvereční z 370 na 340 korun. S novou investiční podporou může zájemci uspořit téměř polovinu nákladů souvisejících s nákupem pozemku. V zóně působí firmy Nemak, Starcam, AFSI Europe, a RAI Most.