Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výdaje na pohoštění a dary nelze uznávat

Liberecký kraj – Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraje.

1.9.2011
SDÍLEJ:

Vladimír Opatrný, daňový odborníkFoto: DENÍK/ Lenka Střihavková

Zákon o daních z příjmů není při posuzování výdajů na podnikatelskou reprezentaci, např. k poskytnutí pohoštění, občerstvení a darů obchodním partnerům, nikterak vstřícný.

Paragraf 25 odst. 1 písm. t) uvedeného zákona stanoví, že za výdaje na dosažení, zajištění a udržení příjmů pro daňové účely nelze uznat výdaje vynaložené podnikajícími právnickými i fyzickými osobami na jejich reprezentaci a současně stanoví, že reprezentačními výdaji jsou právě výdaje na pohoštění, občerstvení a dary.

Za dar však zákon nepovažuje reklamní nebo propagační předmět, který je opatřen obchodní firmou nebo ochrannou známkou poskytovatele tohoto předmětu nebo názvem propagovaného zboží nebo služby, jehož hodnota bez daně z přidané hodnoty nepřesahuje 500 korun a který není (s výjimkou tichého vína) předmětem spotřební daně.

U přijatých zdanitelných plnění použitých k reprezentačním účelům si navíc nemůžeme uplatnit ani nárok na odpočet daně z přidané hodnoty.

Podnikatelé ve sporech o daňovou účinnost výdajů na reprezentaci často namítají, že vynakládání těchto výdajů s dosažením, zajištěním a udržením jejich zdanitelných příjmů souvisí. Pohoštění či obdarování obchodního partnera v mnoha případech otvírá cestu k uzavření významného a výhodného obchodu či smlouvy.

V daňovém řízení však s našimi logickými konstrukcemi zcela jistě neuspějeme a správce daně se bude jednoznačně řídit textem zákona.

1.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tradiční charitativní show modelingové agentury Reas Agency, který proběhla v Novém Boru, letos pomohla malému Damienovi z České Lípy, který po mozkové obrně zůstal tělesně postižený.
19

OBRAZEM: Modelky v Boru předváděly pro dobrou věc

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

Sněhový festival zamíří v sobotu do Nového Boru

Nový Bor - Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách přinese Snow Film Fest, který se uskuteční v sobotu 21. října od 16 hodin v Městském kině v Novém Boru.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Měli by otcové povinně čerpat část rodičovské dovolené?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Strany a hnutí v kraji vysílají do volebního boje nejvíc žen v ČR

Liberecký kraj - V Libereckém kraji postavilo kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny celkem 24 stran. Devět z nich, tedy 32 procent, má v čele ženu. Z pohledu genderové politiky jsme tak na tom nejlépe z celé republiky

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení